Оснащення протипожежних дверей
системами антипаніки в Одесі

Наш магазин-сервісний центр, окрім встановлення сертифікованих протипожежних дверей, пропонує їх оснащення системою антипаніки. Протипожежні двері (якщо вони справжні) виконують свою функцію таким чином — їх замок і полотно встановлений стандартами час протидіють вогню, а ручки виготовлені з особливого пластику, що дозволяє зробити відкривання дверей можливим. Система антипаніки дозволяє виконати все те ж саме, але набагато швидше — численні пожежі в різних суспільно-розважальних закладах з жертвами вогню і диму доказують, що в таких випадках важлива кожна секунда. Антипаніка дає можливість відкрити двері людьми, які втратили орієнтацію через задимлення або в панічному стані, коли важко міркувати і розуміти, як вибратися з приміщення.

Оснащення протипожежних дверей системою антипаніки передбачає заміну протипожежного замку на протипожежний замок, в якому є можливість зробити приєднання спеціальних відпираючих пристроїв, що дозволяють зробити відкриття дверей одним рухом — в звичайних протипожежних дверях для цього потрібно спочатку відкрити циліндр замку (але перед цим треба знайти того, у кого ключ). Система антипаніки використовує півциліндри, тому також виконується заміна циліндра на напівциліндр. Зовні встановлюється ручка, що дозволяє після відкриття циліндра зробити відкриття дверей із зовнішнього боку.

Відпираючі пристрої можуть бути у вигляді невеликого важеля (педальки) на рівні замку або горизонтальної поперечини, що охоплює усе полотно дверей. У будь-якому випадку для відкриття дверей досить єдиного натискання, але штанги і педальки регламентуються різними стандартами.

Вимоги стандарту EN +1125 виглядають таким чином: пристрої відкриття евакуаційних виходів повинні відкриватися з мінімальним зусиллям, без володіння спеціальних знань про роботу відпираючих пристроїв та умовах, коли двері знаходиться під тиском (мається на увазі напирання на двері маси людей).

Вимоги стандарту EN 179 відрізняються меншими вимогами: пристрої відкриття евакуаційних виходів призначені для використання в місцях, де малоймовірне виникнення паніки, а люди повинні володіти знаннями про спосіб відмикання дверей.

Горизонтальні поперечини відповідають першому стандарту, педальки другому. Коли напирає маса людей, перша людина буде притиснута до поперечини і двері відкриються, що може стати ускладненням в разі використання педальок — у притиснутої до дверей людини може не бути можливості натискання для відкриття дверей.

Повне розуміння роботи системи антипаніки дасть перегляд відеоматеріалу з нашого каналу на Youtube.

Поверхня відпираючих пристроїв покрита пластиком червоного або зеленого кольору. Відпираючі пристрої для медичних закладів, де потрібна стерильність, виготовлені з нержавіючої сталі без використання пластику.

Важливе значення може мати наявність дотягувача з фіксованою позицією у відкритому положенні — перший чоловік відкриває дверь, після чого вона залишиться відкритою. Це значно полегшує і прискорює процес евакуації і в дійсно багатолюдних місцях наявність дотягувача, який не є по суті частиною системи антипаніки, може стати необхідністю.

Всі вищеописані дії можуть виконати фахівці нашого сервіс-центру — буде змінен замок, встановлені напівциліндр, відпираючі пристрої (важіль або поперечина) і при потребі дотягувач.

Антипаніка вирішує одні проблеми, але додає інші — двері аварійного виходу може відкрити зсередини будь-яка людина. Чим це загрожує пояснень не потребує і кожен це питання вирішує по-своєму. У деяких випадках використовуються можливості відеоспостереження, датчики відкриття аварійних дверей або руху біля них, або забезпечується взаємозв'язок загальної аварійної протипожежної системи та дверима — при спрацьовуванні системи виявлення вогню, включається розблокування дверей аварійного виходу. В останньому випадку двері повинні оснащуватися електромеханічної засувкою.


Оснащення дверей системою антипаніки — це додаткові витрати. На жаль, усвідомлення необхідності цих витрат часто з'являється після трагедії, коли виправити вже нічого не можна — життя людей загублені, а винуватцям загрожує кримінальне покарання. Якщо ви читаєте цей матеріал, то перед вами стоїть вибір. Зробіть його правильним.

Магазин-сервісний центр «Добрий дім» — установка ліцензійних вогнестійких дверей і оснащення їх системою антипаніки в Одесі

Меню розділу сервісу