Дверні дотягувачі

Дверний дотягувач, званий також закривачем дверей або дверним закривачем — це пристрій, що забезпечує плавне закриття дверей.

Наш магазин пропонує широкий вибір дверних дотягувачів в Одесі. На сторінках нашого сайту ви зможете ознайомитися з моделями дверних дотягувачів, а також з кресленнями і способами кріплення. Якщо ви не впевнені у виборі, що природно для рядового споживача, то консультанти магазину допоможуть вам вибрати потрібну модель, а майстри нашого сервісного центру здійснять її установку не тільки в Одесі, але і в Одеській області (прилеглих до Одеси районах).

Дотягувачі представлені в нашому магазині різними брендами, але незалежно від виробника на всю продукцію нашого магазину надається гарантія.

Як вибрати потрібний дотягувач

Дотягувач не можна назвати особливо складним пристроєм, але особливості його вибору є — необхідно знати основні характеристики як самого дотягувача, так і дверей.

Вага і розміри дверного полотна

Усі без винятку закривачі поділяються на класи, які регламентують допустиме навантаження. Класи визначені міжнародним стандартом DIN EN 1 154, основні показники наведені в таблиці.

Клас дотягувача Ширина полотна
(мм)
Вага полотна
(кг)
1 750 20
2 850 40
3 950 60
4 1100 80
5 1250 100
6 1400 120
7 1600 160

Керуючись даними таблиці, потрібно встановити необхідний клас дотягувача, а потім шукати конкретні моделі цього класу у різних виробників. Купівля слабкого дотягувача призведе до його підвищеного зносу і швидкого виходу з ладу. Встановлення більш потужної моделі призведе до додаткових витрат.

Не можна не відзначити, що багато людей цілеспрямовано купують дотягувачі більш високого класу. Трохи переплативши, ви отримаєте практично вічний варіант — знос механізму буде мінімальним. Тому, якщо вага або розміри полотна наближаються до граничних значень свого класу, краще купити дотягувач наступного класу.

Часом клас дотягувача не вказується, замість нього наводяться максимальна вага і розміри дверного полотна.

Кількість регулювань

На цінову категорію безпосередньо впливає кількість регулювань. Прості та недорогі моделі мають основні регулювання, у складних і дорогих регулюються багато параметрів: швидкість відкривання і закривання, швидкість дохлопа, фіксація відкритого положення, обмеження кута відкриття, сила закривання, функція регульованого амортизатора відкривання (backcheck) та ін.

Дохлопом називається рух полотна в діапазоні від 15 до 0 градусів — перед самим закриттям дверей. Це досить важлива особливість, яка дозволяє дверям значно швидше закриватися.

Наскільки доцільно використання складного дотягувача вирішується в залежності від конкретного місця використання.

Тип дотягувача

Дотягувачі можуть мати важільний або ковзний привід. Перший тип найпоширеніший, незважаючи на очевидну перевагу другого — він займає менше місця. Втім, перевага ця умовна — у верхній частині дверей обидва типи не заважають проходити людям. Але те, що ковзний дотягувач виглядає більш компактно, більш витончено і не псує інтер'єр випираючою тягою — факт незаперечний. Фотографії обох варіантів наведені у верхній частині сторінки.

Температурний діапазон

Кожен закривач має свої значення робочих температур. Параметр, скажімо прямо, для Одеси не актуальний — будь-який дотягувач зможе працювати в умовах м'яких одеських зим.

Антивандальні моделі

А цей момент дуже важливий — антивандальні моделі мають спеціальну конструкцію, основними особливостями якої є посилений корпус і запобіжний клапан. Якщо дотягувач планується використовувати в малолюдних місцях, то має сенс поміркувати про антивандальні моделі.

Про необхідність використання дотягувачів

Якщо про необхідність використання дотягувачів в квартирі можна посперечатися, то для публічних місць їх наявність є необхідністю — існує низка чинників, за якими їх варто встановлювати.

По-перше, грюкання дверей дратує всіх — і відвідувачів, наприклад, магазину, і його продавців. Погодьтеся, важко уявити салон краси або солідну банківську установу, де кожну хвилину лунає звук дверей, що закриваються. Можна, звичайно, тримати двері відчиненими, але тоді доведеться забути про економію тепла взимку і прохолоди влітку, коли в приміщенні працює кондиціонер.

Наступний момент — двері без дотягувача швидше входять з ладу. Сотні циклів відкриття і різкого закриття в день не можуть пройти безслідно як для самого дверного полотна, так і для дверної коробки, яка постійно знаходиться під ударами.

Загалом, дотягувач з певністю можна назвати річчю потрібною, а часом і необхідною.


Дверні дотягувачі в Одесі та області:
установка з гарантією

Відкрити меню розділу