Як вибрати пластикове вікно для Одеси

Сучасні ціни на вікна не зрівняються з вартістю, яка була в 90-х роках минулого століття — в наш час виробників багато, між ними існує висока конкуренція, яка знижує цінову політику. Проте пластикові вікна коштують недешево, якщо вести мову про більш-менш якісну продукцію, і це змушує шукати певний компроміс між комплектуючими віконної конструкції та вартістю.

В цьому матеріалі ми спробуємо розкрити тему вибору металопластикових вікон для Одеси з урахуванням клімату одеського регіону. Рекламною ця стаття не буде, ми не казатимемо, що пропоновані нашим магазином пластикові вікна найкращі, з найякіснішим профілем і т. д. У нас є свій погляд на якість віконних конструкцій, при бажанні ви зможете ознайомитися з ним, пройшовши за посиланням. Замість цього ми дамо вам інформацію для роздумів, на підставі якої ви зможете вибрати потрібний варіант віконної конструкції саме для Одеси.

Вибір профілю

Майже всі одесити починають вибір вікон з вибору профілю, і ми не станемо порушувати традицію. В Одесі можна знайти профілі багатьох виробників — Aluplast, VEKA, Trocal, Gealan, Kommerling, KBE та безліч інших, зокрема і українських — Osnova, WDS, Steko, Konkord, якщо вести мову про найвідоміші.

При всьому багатстві вибору, профілі схожих серій у різних виробників мають технічні характеристики, що відрізняються незначно — у всіх приблизно однакова кількість камер при певній товщині, у всіх товщина зовнішніх стінок коливається від 2,6 до 2,9 мм (профілі з меншою товщиною стінок вважаються відверто бюджетними). Тому головне питання, що виникає при виборі вікон, у більшості покупців звучить так — на якій кількості камер зупинитися?

Взагалі, кількість камер — питання дуже цікаве та не дуже просте. Багато хто женеться за кількістю камер, хоча правильніше звертати увагу на товщину профілю — це більш важливий параметр. Профіль, нашпигований невідповідною кількістю камер, може мати тонкі внутрішні стінки і маленьку площу перетину металевого армування.

Тепер про вибір. Почнемо з самого головного — профіль не є основоположним фактором в загальній схемі теплостійкості вікна. Цю характеристику потрібно брати до уваги, але площа склопакета значно більше сумарної площі профілю. Говорячи іншими словами, на профілі можна заощадити і майже нічого не втратити в плані теплостійкості.

Так який же профіль вибрати? Все залежить від типу конструкції та її розташування. Балкони і лоджії найчастіше виготовляють з недорогого 3-камерного профілю з товщиною до 60 мм. Призначення подібних конструкцій — створення буферної зони, і трикамерного профілю з такою товщиною вистачить для цієї мети з головою.

Вікна житлових приміщень, що виходять безпосередньо на вулицю, потребують більш товстого профілю — найчастіше використовуються 60-міліметрові 4-камерні профілі, чого для Одеси цілком достатньо.

Для балконного блоку краще використовувати профілі з монтажною товщиною 65-70 мм. При цьому не має значення наявність зовнішнього скління — балконної конструкції краще надати певну жорсткість і міцність (дверима часом досить сильно ляскають протяги), яку формує саме товщина профілю.

Від товщини профілю залежить ще одним момент — самі товсті профілі дозволяють встановлювати самі товсті склопакети, зокрема двокамерні. У переважній кількості квартир Одеси стоять склопакети з товщиною 24-30 мм.

Тепер розглянемо самі товсті та найтепліші варіанти профілів. Наприклад, Veka Softline 82 або Aluplast IDEAL 8000. У першого товщина 82 мм і 7 камер, у другого товщина 85 мм (!) і 6 камер. Теплостійкість у них на найвищому рівні, але для порівняння: опір теплопередачі топового Aluplast IDEAL 8000 лише на 25% вище, ніж у самого дешевого Aluplast IDEAL 2000 (обидва профілю німецькі, вікна з цих профілів пропонує завод Steko). Чи доцільно використання таких профілів в Одесі — питання добре, бо ціна їх найвища. Але якщо матеріальна складова у вас не на першому місці, то вибір беззаперечно буде хорошим — ви отримаєте максимальну теплостійкість та міцність конструкції.

Зверніть увагу на відношення товщини і кількості камер в Aluplast IDEAL 8000 — при товщині 85 мм в ньому всього 6 камер. Здавалося б, можна було зробити більше, але таке збільшення призвело б до стоншення стінок камер. Німці не пішли цим шляхом, в результаті профіль володіє неймовірною жорсткістю — про це можна судити, лише поглянувши на поперечні зрізи зразків.

Завершуючи тему профілів, виведемо «золоту середину» для Одеси — це профіль з товщиною 60-65 мм з чотирма або п'ятьма камерами незалежно від бренду (маються на увазі відомі бренди). Така товщина підійде і для балконного блоку, вона також дозволить встановити склопакет товщиною 30-32 мм (іноді і 40 мм). Переходимо до склопакету.

Вибір склопакету

Склопакет найбільшою мірою визначає теплостійкість всієї конструкції, і варіантів його виконання досить багато. На щастя, одеські зими дозволяють при обмеженому бюджеті відкинути багато з них.

Невеличка інформація для довідки: однокамерний склопакет містить два скла, двокамерний — три скла. Камерами називають міжскляні порожнини.

Спершу визначимося з камерами. У переважній більшості житлових приміщень Одеси встановлені однокамерні склопакети — просто згадайте вікна своїх знайомих, вікна на роботі, в різних закладах і т. д. Здається, цим сказано все, однокамерний склопакет можна вважати оптимальним варіантом для Одеси, але однокамерні склопакети можуть оснащуватися звичайним, або енергозберігаючим склом.

Двокамерний склопакет збільшить теплозбереження і протистояння вуличному шуму, але його мінімальна товщина в 32 мм не дозволить встановлювати склопакет в деякі види профілів. Крім того, додаткове скло збільшує вагу і вартість всієї конструкції. Тому, якщо вам потрібно підвищити ТІЛЬКИ протистояння холоду, то має сенс звернути увагу на енергозберігаюче скло.

З особливостями та будовою енергозберігаючого скла ви зможете ознайомитися, пройшовши за посиланням. У стислому вигляді суть його роботи така: скло оснащене спеціальним напиленням, що не дає теплу вийти з приміщення. Оснастивши однокамерний склопакет енергозберігаючим склом, ви отримаєте більш високий рівень теплозбереження в порівнянні з двокамерним, оснащеним звичайним склом. Опір шуму таким чином ви не піднімете, але натомість отримаєте зменшення вартості та зниження ваги стулок, що зменшить знос фурнітури.

Найтеплішим варіантом є двокамерний склопакет з закачуванням аргону між камерами та енергозберігаючим склом. Ніщо вам не заважає використовувати саме таку конструкцію — так, доведеться доплатити за третє скло і енергозберігаючі технології, але в приміщенні буде тепліше і тихіше. Чи потрібен такий варіант в Одесі? Може, і немає — в самому місті вистачить однокамерного склопакета з енергозберігаючим склом. А ось в передмістях Одеси, де взимку температура на кілька градусів нижче, а вітри сильніші, ніж в самому місті, такий варіант доведеться вельми до речі.

Вибір за типом відкривання

Конструктивні рішення, що формують типи відкривання стулок і дверей, можуть бути різними. Найбільш поширені поворотне та відкидне відкривання, або їх комбінації. Всі ці варіанти не потребують пояснення, бо використовуються повсюдно. Але частина віконної конструкції може бути і глухою, таке рішення можна використовувати для деякої економії. На ескізі наведені два найбільш поширених в Одесі економ-варіанти — балконний блок з глухим вікном і вікно, частина з якого глуха.

В обох варіантах двері та стулка обов'язково повинні мати поворотно-відкидний тип відкривання — за допомогою відкидання проводиться провітрювання приміщення. Такі конструктивні рішення досить цікаві — зменшується кількість гумових ущільнювачів та фурнітури, зменшується ціна. Крім цього, глухі сегменти мають краще збереженням тепла, ніж всілякі стулки.

Глухі частини можна сміливо використовувати в своїх конструкціях, але важливо передбачити можливість зручного провітрювання — при використанні стулок з боковим відкриванням доведеться звільняти підвіконня від вазонів з квітами та інших предметів, та й провітрювати приміщення з боковим відкриванням незручно — протяги закриватимуть або відкриватимуть стулку або двері.

Вибір фурнітури

Єдиний компонент, на якому складно заощадити — це фурнітура. Місце для економії є — можна встановити Maco, Roto або Winkhaus, можна встановити турецьку Vorne, можна обмежитися українським Axor і у найгіршому разі китайською продукцією. Різниця в ціні буде суттєва, різниця в якості і роботі теж. В цілому, не можна нічого поганого сказати про фурнітуру другого ешелону — Vorne на ринку України і Одеси знаходиться давно, особливих нарікань на бренд немає. Axor вийшов на ринок відносно недавно, з цієї причини багато хто боїться ставити цю фурнітуру в свої вікна, але ті хто поставив, будь-яких недоліків не спостерігали, її пристойну якість відзначають і установники.

Відносно фурнітури наша порада буде такою — при наявності коштів, ставте Maco — це найкраща фурнітура на сьогодні, якщо бюджет обмежений, то залишається вибір між Vorne або Axor. Але це все на словах — зазвичай магазини і заводи працюють з одним-двома виробниками фурнітури, тому ваш вибір може бути невеликим.

Фурнітура Maco, крім високої якості виготовлення, має покриття з особливою стійкістю до солі. До Одеси це має безпосереднє відношення — згадаємо солоне одеське морське повітря.

Допоміжна комплектація

Комплектація такого роду здебільшого обов'язкова — необхідність антимоскітної сітки і підвіконня доводити не потрібно, відлив в нижній частині вікна не дозволить дощу затікати під віконну конструкцію (а можливо і просочуватися в приміщення, мікрощілини завжди є). Козирок відводить воду від верхньої частини рами, але в залежності від куту виступу стіни над рамою, його іноді можна і не ставити — сама по собі вода вгору не потече.


Ми описали основні моменти, що викликають питання при виборі пластикових вікон для Одеси. Варіантів дуже багато, задуматися є над чим. У матеріалі нічого секретного немає, позначені моменти відомі всім установникам, але ми сподіваємося, що отримані знання полегшать ваш вибір, вказавши потрібний напрямок.

Меню розділу вікон