Що дає заповнення склопакетів аргоном

Одна з найважливіших характеристик склопакету — збереження тепла приміщення. Підвищується вона різними способами, одним з яких є закачування в камери аргону або інших інертних газів.

Загальновідомо, що відмінне теплозбереження дають різні види енергозберігаючого скла — їх використання в Одесі стало практично стандартом, якщо приміщення житлове (в неопалюваних місцях їх використання недоцільне). Але цю ефективність можна підвищити до максимального рівня, заповнивши камери склопакета аргоном.

Підвищення теплозбереження при використанні інертних газів в склопакетах безпосередньо пов'язане з теплопровідністю, яка характерізується коефіцієнтом теплопровідності материалів, в нашому випадку газів. І чим нижче цей показник, тим гірше речовина проводить тепло, і тим вище його теплозберігаючі функції. У таблиці наведені значення двох інертних газів, які використовуються в металопластикових вікнах, і повітря, щоб ви розуміли різницю.

Найменування газу Теплопровідність Вт/(м*К) при 10°С
Повітря 0,025
Аргон 0,016
Криптон 0,009

Як бачимо, аргон значно гірше проводить тепло в порівнянні повітрям, яке зазвичай знаходиться в камерах склопакетів. У криптону теплопровідність ще нижча, але на побутовому рівні він використовується вкрай рідко через високу вартість наповнення — вона в 7 разів дорожче аргону. Відповідно, вартість всієї конструкції піднімається настільки, що перестає бути доцільною, а в металопластикових вікнах Одеси використовувати криптон точно немає сенсу через не дуже холодні зими.

Закачка аргону також призводить до збільшення вартості всього вікна, але ціна ця цілком співмірна з одержуваним ефектом — кращого варіанту в плані збереження тепла, ніж використання енергозберігаючого скла з аргоном в наш час не існує.

Меню розділу вікон