Види скла пластикових вікон

Склопакет значною мірою визначає теплостійкість всієї конструкції. Але його особливості в свою чергу залежать від скла — саме воно визначає, буде склопакет теплим, або звичайним.

Давно пішли часи, коли в пластикові вікна ставили звичайне скло. Сучасні технології не стоять на місці, їх активно використовують не тільки в металопластикових, а й дерев'яних вікнах. Отже, читаємо про види скла.

Float скло

Мабуть, це єдиний вид скла, про який можна сказати, що в ньому не використовуються сучасні технології. Англійське слово float означає «гладкий». Технологія розроблена ще в минулому столітті — скло виготовляється нанесенням скляної маси на розплавлену поверхню свинцю. Унаслідок процесу скло виходить ідеально рівним, гладким, з найвищою світлопроникністю.

За рахунок гладкої на мікрорівні поверхні до скла менше пристає пил, бруд — домогосподарки вельми зрадіють цій обставині. Енергозберігаючих функцій у флоат-скла немає, по суті — це звичайне скло для металопластикових вікон.

K-скло

K-скло стало першою ластівкою в сімействі енергозберігаючого скла. В його основу лягло ще не остигле флоат-скло, на яке піролізним методом наноситься шар металоксидного напилення. Завдяки йому скло набуває енергозберігаючі функції — своєю однією стороною воно повертає значну частину теплового випромінювання (інфрачервоний діапазон) в приміщення.

Хімічне піролізне покриття має достатню міцність. На стадії експлуатації це не має значення — скло монтується напиленням всередину склопакета, а ось на стадії транспортування цей фактор дає значну перевагу.

Прозорість K-скла практично не відрізняється від флоат-скла, помітити різницю важко. Емісійний коефіцієнт K-скла становить 0,2, у звичайного скла — 0,9. Як бачимо приріст теплостійкості дуже великий — майже в п'ять разів.

I-скло

Скло такого типу виготовляють схожим способом, але напилення наноситься вже на остигле флоат-скло. Склад напилення дещо інший, а самих шарів може бути декілька.

I-скло дає ще більший приріст теплозбереження — його коефіцієнт становить 0,02 — в десять разів більше, ніж у К-скла. Такі високі показники призвели до того, що I-скло стало використовуватися повсюдно всіма без винятку виробниками.

З недоліків можна відзначити меншу міцність покриття, але це проблеми транспортувальників, а не користувачів — скло також встановлюється напиленням всередину склопакета. Варіант із закачуванням аргону в камери склопакета з І-склом можна назвати найкращим рішенням в наші дні. Власне, такі металопластикові вікна і використовуються в Одесі в більшості випадків.

Перераховані види енергозберігаючого скла дають значний приріст тепла в приміщенні, але мають один недолік — вони працюють тільки взимку. Наступне покоління мультифункційного скла працює усі пори року.

Мультифункційне скло

Як ви вже здогадалися, мультифункційне скло є подальшим розвитком енергозберігаючого — збільшено кількість шарів напилення зі зміною їх складу.

Унаслідок вдосконалень скло набуло нових можливостей — взимку воно не випускає тепло з приміщення, працюючи як теплове дзеркало, влітку затримується значна частина ультрафіолету і теплового випромінювання Сонця, що потрапляє в приміщення — інтер'єр не буде вигоряти, кондиціонери стануть менше працювати. Як то кажуть, що ще потрібно в одеську спеку, крім пляшечки холодного пива :-)

Завдяки своїм якостям, мультифункційне скло поступово займає позиції в тих місцях, де доцільно його використання.


Ми перерахували усі види скла, за вами залишається вибір. Відзначимо, що в неопалюваних приміщеннях немає сенсу встановлювати скло з енергозберігаючими технологіями — це буде зайва трата грошей. Менш ефективним виявляться і мультифункційне скло в затінених місцях — його дію влітку буде зменшено.

Меню розділу вікон