Замки Mottura My Key в Одесі

Будь-яка продукція за своїми можливостями і надійностю поділяється на класи — є бюджетні рішення, є вироби середнього дивізіону, є дорогі високотехнологічні рішення вищого рівня. Все вищесказане повною мірою відноситься до замків — вироби топового рівня, володіючи досить високою ціною, забезпечують максимально можливий рівень зламостійкості та захисту вашого житла, майна, а часом і життя. Замки Mottura My Key належать саме до такої категорії — купити їх в Одесі ви зможете в нашому магазині, а в цьому описі ми пояснимо, що ви отримаєте за викладені гроші.

Що таке Mottura My Key (Май Кей, Май Кі)

Mottura — відомий італійський виробник світового рівня, що спеціалізується на виробництві якісних компонентів систем безпеки, частиною яких є дверні замки. Ведучи мову про Одесу, не можна не зазначити, що саме замки Mottura користуються особливою популярністю в нашому місті. My Key — патентована технологія, що запобігає вільному і несанкціонованому копіюванню ключів сугальдних замків, аналогів якої в світі не існує. Заготовки ключів My Key містять так звані інтерактивні елементи у вигляді 2 кульок, які є захистом — ключ, виготовлений зі звичайної заготовки без кульок, замок не відкриє навіть при повному збізі секретного візерунка. Заготовки ключів My Key є тільки в сертифікованих центрах Mottura, а скопіювати ключ можна тільки по пред'явленню пластикової картки власника.

Замки з технологією My Key дозволяють здійснювати самостійне перекодування. Для цього потрібно придбати набір з новими, унікальними ключами і карткою їх власника. Після декількох маніпуляцій замок буде відкриватися тільки новими, купленими ключами, а старі підходити вже не будуть. Ми не дарма акцентуємо увагу на тому, що ключі саме куплені, а не виготовлені — це гарантує їх абсолютну унікальність.

Існують кілька серій замків My Key, що відрізняються маркуванням — вони позначаються літерами «Y» (старі моделі) або «J» (нові моделі). Для розуміння деяких особливостей візьмемо популярну комбіновану базову модель Mottura 54.797 без My Key і дві її модифікації з My Key — Mottura 54.Y797 і Mottura 54.J797, робота яких буде розглянута.

Замки з маркуванням «Y» (Mottura 54.Y797 My Key)

Це дуже надійні моделі, що зарекомендували себе з найкращої сторони. У них використовується механізм Nucleo Replay, який дозволяє здійснювати самостійне перекодування замка.

Найважливішою характеристикою будь-якого замка є його стійкість до зламу. Протистояння вандальним методам здебільшого забезпечує конструкція дверей та використання броньованої фурнітури, а протистояння інтелектуальним методам розкриття — конструкція замка. Забігаючи наперед, зазначимо, що Nucleo Replay забезпечує захист і від деяких силових методів зламу.

Одним з поширених методів інтелектуального відкриття сугальдних замків є використання відмичок, при роботі з якими важливе значення має область маніпулювання. Не вдаючись в подробиці «роботи» зламників, зазначимо, що для розкриття сугальдних замків використовуються крайні точки ключового отвору, в яких працюють відмичками.

Особливістю замків My Key є поворот частини механіки разом з ключовим отвором (свердловиною) — на фото показані отвори замка My Key у відкритому стані та в момент, коли зроблений невеликий поворот ключа. В останньому разі при повороті, необхідному для відкриття, вищезгадані точки перекриваються, що робить роботу відмичками неможливою. Крім того, при закритті циліндрової частини (нижнього замка) ключовий канал сугальдного (верхнього замка) закривається шторкою з твердосплавного металу, забезпечуючи додатковий захист.

Переходячи до вандальних методів зламу, зазначимо, що замки сугальдного типу найбільш схильні до розкриття шляхом забивання ригелів і згортання.
Забивання ригелів можливо в дверях, де нема металевого кожуха, що закриває місце виходу ригелів. В цьому разі зламники вибивають шматок стіни навпроти ригелів, отримуючи доступ до них, а потім забивають їх всередину замка.
Згортання — ще один відомий і поширений в середовищі зламників метод силового відкриття замків, при якому розсвердлюється і розширюється ключова щілина, в яку потім вводиться згортиш — інструмент у вигляді потовщеної заготовки ключа. Обертаючи згортиш, злочинці роблять силовий поворот механізму замка.

Проти забивання захист у замків My Key працює наступним чином — при повністю виведених ригелях з останнім обертом ключа, особлива планка блокує ригелі, запобігаючи їх забиванню. А протистояння згортанню відбувається завдяки вищезгаданій твердосплавній шторці, що перешкоджає і розширенню ключової щілини, і, зрозуміло, введенню самого згортиша.

Моделі з маркуванням «Y» мають один недолік — шайба механізму Nucleo Replay робить замок досить громіздким і потребує особливого посадкового місця: його заміна на іншу модель може викликати серйозні труднощі. Від цього недоліку позбавлені замки нового покоління з літерою «J».

Замки з маркуванням «J» (Mottura 54.J797 My Key)

Замки розроблені в 2016 році і мають абсолютно усі переваги моделей «Y» — перекриття шторкою, перекодування, захист від забивання і т. ін. До того ж, у них підвищений захист від відкриття імпресієй та відмичками.

Нові моделі My Key з маркуванням «J» — 54.J797 та 52.J771

Головна особливість моделей «J» — відсутність Nucleo Replay, що зробило габарити цих замків і габарити базових моделей однаковими. Це дуже важливий момент. Припустимо, у ваших дверях базова модель Mottura 54.797 без перекодування, і ви вирішили її замінити на більш зламостійкий варіант. Замок Mottura 54.Y797 не підійде через розміри, а ось 54.J797 буде ідеальним варіантом і сяде на посадочне місце без жодних проблем — розміри обох моделей однакові, збігається і розміщення кріпильних отворів. Точно так же змінюються базові моделі в інших серіях — 52.771 на 52.J771 і т. ін.

Комплектація замків

Замки My Key комплектуються двома наборами ключів. Ви отримаєте запакований стандартний набір з п'яти основних ключів з карткою власника, а на додаток до нього — один або два (в залежності від серії) технічних ключа, які є самостійним набором зі своєю карткою власника. Незмінно виникає питання — чому ці ключі називаються технічними? Справа не в їх будові, а області застосування — розглянемо невеликий приклад.

Припустимо, ви встановили двері в нове житло. Безліч робочих роблять ремонт, їм потрібні ключі, а ви не хочете давати стороннім людям основний комплект. Саме в таких випадках і стануть в нагоді два технічних ключа — один вам, другий робочим. Після завершення робіт замок перекодується на основний комплект. Подальше використання технічного комплекту можливе у двох варіантах. У першому ви його просто викидаєте або, у другому — по картці власника замовляєте додаткові ключі та отримуєте ще один повноцінний набір ключів, на який в будь-який момент можна перекодувати замок.


Замки My Key надають дуже високий рівень зламостійкості. А при установці якісного циліндра — патентованого Mottura Champions, наприклад, якщо вже зупинятися цілком на Моттура, або фінського Abloy Protec чи австрійського Evva 3KS, використанні внутрішньої і зовнішньої захисної фурнітури вхідні двері стануть бар'єром, пройти який буде вельми непросто. Ми завжди в таких випадках уникаємо терміна «неможливо» — будь-які двері можна зламати, зворотне твердження буде обманом. Але якщо вести мову саме про сугальдні замки з технологією My Key, існуючою на момент написання статті понад сім років, то в Одесі про зареєстровані випадки їх розкриття інформації немає.

Наш магазин пропонує досить широкий вибір замків Mottura My Key, які завжди є в наявності. Ви також можете купити у нас замки інших виробників, циліндрові механізми і захисну фурнітуру. Роботи по установці і заміні замка можуть бути виконані майстрами нашого сервіс-центру.

Відкрити меню розділу