Особливості триплексного скла. Як влаштовано триплексне скло

Вікна є найбільш уразливою ланкою — розбивши скло, зловмисник може потрапити в приміщення. Але спосіб цей досить гучний, і тому не все так просто — велика частина вікон розкривається зовсім іншими методами. Але якщо є можливість, зламник обов'язково скористається цим варіантом — який сенс возитися з фурнітурою або стулкою, якщо все можна вирішити одним ударом? Сенсу дійсно немає, якщо не встановлено триплексне скло.

Що дає використання триплексного скла

Скло триплексного типу складається з декількох шарів загартованого скла, між якими знаходиться армована полімерна плівка. Наноситися ця плівка може різними способами. Найбільш поширені дві методики — наливна та ламінування.

При наливній технології між шарами скла заливається клейовий полімер, який після опромінення ультрафіолетом перетворюється в армирующую полімерну плівку.
При ламінації між шарами прокладається готова полімерна плівка (найчастіше PVB — полівінілбутиральна), яка під дією температури і тиску спікається зі склом. В обох випадках плівка і шари скла перетворюються в єдину монолітну конструкцію, що володіє неймовірною міцністю — досить згадати лобове скло автомобілів.

Будова триплексного скла

Максимальний рівень захисту — триплексне скло

Існують різні класи триплексного скла, які регламентують стійкість пакетів до ударної дії м'якими предметами, твердими предметами і т. д. Але в будь-якому випадку триплексне скло дає незмірно більш високий захист в порівнянні зі склом, армованим (ламінованим) одним шаром плівки. Конструкція, оснащена триплексним склом і стулкою з протизламною фурнітурою, буде відповідати класу RC2 або W2 (за німецьким стандартом), а суворі німецькі стандарти пишуться неабияк — вони одні з найжорсткіших у світі.

На завершення матеріалу хотілося б показати тест металопластикової конструкції класу RC2 (триплексне скло з протизламною фурнітурою). Тест відбувався не в лабораторних умовах, але матеріал дуже пізнавальний. У ньому присутня гучна фонова музика, зменшіть звук.

Конструкція виготовлена підприємством Канталь, продукцію якого пропонує наш магазин. Чи можна її зламати? Безумовно, але уявіть, скільки потрібно часу і який галас викликають подібні дії.


Чи потрібно використовувати триплексне скло в своїй конструкції, доведеться вирішувати вам. Є два моменти. Перший — не всі виробники встановлюють триплексне скло в свої конструкції (завод Steko точно встановлює). Другий момент — доцільність установки. Триплексне скло — це все ж комерційне рішення, яке використовується в салонах, магазинах і подібних закладах. На побутовому рівні можливо краще встановити банальну решітку. Власне, більшість власників металопластикових вікон в Одесі так і роблять — досить зайти в будь-який спальний район нашого міста.

Меню розділу вікон