Особливості та будова профілю пластикових вікон

Основу будь-якої пластикової конструкції становить металопластиковий профіль. Називають його так, тому що всередині пластика є порожнини з металевими вставками, які здійснюють армуючу функцію.

Крім порожнин з металевими вставками, в будь-якому профілі є спеціальні додаткові порожнини, звані камерами. Камер може бути різна кількість, і в залежності від цієї кількості профілі називають трикамерними, п'ятикамерними і т. д. Форма профілю залежить від його призначення — може бути рамний профіль, стулковий або імпостний, суті конструкції це не змінює. Чим більше камер в профілі, тим він тепліше, але краще звертати увагу на монтажну глибину, ніж на кількість камер.

Товщина найтепліших профілів, звана монтажною глибиною, досягає 8-9 см, відповідно, ці профілі найдорожчі. 3-4-камерні профілі вважаються бюджетними, їх зазвичай використовують для скління балконів і подібних буферних конструкцій. Найчастіше конструкції з такого профілю мають один гумовий контур ущільнення, а не два чи три, як в найтепліших.

Від товщини профілю, крім кількості камер, залежить ще одна особливість — максимально можлива товщина склопакету. Говорячи простіше, в більш товстий профіль можна встановити більш товстий склопакет — наприклад, двокамерний.

Про вибір профілю

Майже всі одесити починають вибір вікна з вибору профілю. Відзначимо, що такий підхід дещо хибний — усі сучасні профілі володіють потрібною якістю, екологічністю та міцністю, якщо порівнювати подібні моделі, а не трикамерний профіль одного виробника з семикамерним іншого. В Одесі вибір профілю вельми широкий — Aluplast, Veka, Trocal, KBE, WDS, Koemmerling та інші — перелік можна продовжувати довго. І якщо взяти, наприклад, 7-камерний профіль, то усі характеристики будуть практично однаковими незалежно від виробника. Так, ми всі прагнемо до фірмових профілів, але і українські пропонують вельми гідну продукцію як в плані міцності, так і екологічності. А якість вікна визначає збірка (читати статтю про збірку). Для розуміння суті речей наведемо частину діалогу з віконного форуму (рос. мовою).

Наступний момент вельми важливий. Профіль впливає на енергозберігаючі характеристики конструкції, але найбільше її визначає склопакет. Причина проста — площа скла значно більше площі профілю. Тому, якщо у вас є фінансові обмеження, то краще вибрати менш теплий профіль, але кращий склопакет — з великою кількістю камер або, що ще краще, з однією камерою, але з енергозберігаючим склом.


Профіль — це всього лише пластик з металевим каркасом, з якого виготовляється конструкція. Виготовити її можна по-різному — можна отримати чудове вікно з українського профілю, можна отримати огидну конструкцію з німецького. Тому краще спершу звернути увагу на виробника і пам'ятати про те, що найважливіша роль в енергозбереженні належить склопакету, а надійність в роботі — фурнітурі.

Меню розділу вікон