Особливості склопакетів та їх конструкція.
Який склопакет найтепліший
Одним з найважливіших компонентів віконної конструкції в плані забезпечення теплостійкості є склопакет — його площа найбільша. Склопакети бувають різних видів, вартість їх різна, тому має сенс ознайомитися з цим компонентом.
Конструкція склопакета
Найпростіший склопакет має щонайменше два скла, герметично склеєних по периметру спеціальним герметиком (полісульфід або спецсілікон), який тривалий час зберігає еластичність. Робиться це для того, щоб в міжскляний простір, який називається камерою, не потрапляла волога в будь-якому вигляді. Скло розділено дистанційною рамкою, її ширина формує ширину склопакета — чим ширше склопакет, тим він тепліше.
-
Будова склопакету (зліва однокамерний, праворуч двокамерний)
Дистанційна рамка заповнюється абсорбуючим наповнювачем (молекулярне сито), який є додатковим фактором, що запобігає утворенню конденсату в камері. Завдяки склейці склопакет стає жорсткою монолітною конструкцією, яка може витримувати певні механічні впливи.
Найтепліші склопакети комплектуються трьома склами — в них таким чином дві камери, але за рахунок кількості скла двокамерні конструкції мають підвищену вагу.
Який склопакет найтепліший
Очевидно, що найтеплішим буде склопакет з двома камерами і максимальною відстанню між шарами скла. Але це в теорії — економічна складова накладає свої вимоги. Справа в тому, що склопакети такої товщини вимагають товстих профілів. Вони є, їх товщина близько 80 мм, але коштують ці профілі дорого — це практично завжди топові моделі. Крім того, конструкції такого роду досить важкі, що призводить до посиленого зносу фурнітури. А вартість доброї посиленої фурнітури досить велика.
Існує інше рішення, що дозволяє підвищити теплостійкість вікна — використання енергозберігаючого скла. Його особливістю є відбивання теплового випромінювання всередину приміщення, і однокамерний склопакет з енергозберігаючим склом дасть більше економії та тепла, ніж двокамерний зі звичайним склом. Через це пластикові вікна в Одесі мають саме таку комбінацію. Одеські зими не припускають сильних морозів, і однокамерного пакету вистачає з головою. Додатковою перевагою, крім ціни, є зменшений знос фурнітури — однокамерна стулка важить значно менше двокамерної.
Підвищити теплостійкість склопакету можна закачуванням аргону всередину камер — цей інертний газ уповільнює теплообмін, підвищуючи енергозберігаючі властивості склопакету.
Варіантів, як бачимо, досить багато. Зрозуміло, що найтеплішим буде вікно з семи- або восьмикамерного профілю товщиною міліметрів під 80 з товстим енергозберігаючим двокамерним склопакетом. Але для Одеси, повторимося, цілком вистачить більш економного рішення — 6-7-камерного профіля з однокамерним енергозберігаючим склопакетом — такими конструкціями (або більш бюджетними) оснащено 90% одеських будинків.