Якими способами зламують вікна в Одесі

Вікна є найбільш уразливою ланкою — розбивши скло, зловмисник може потрапити в приміщення. Але спосіб цей досить гучний, і тому не все так просто — значна кількість вікон розкривається зовсім іншими методами.

Віджим стулки

Віджим — одна з найпоширеніших методик зламу вхідних дверей та вікон. Поширеності сприяють два фактори — простота, яка не потребує особливої майстерності у зламника; практично повна відсутність шуму, а також використання найпростіших інструментів — ломика, потужних викруток або клинів.

Суть методу така — між стулкою і рамою віконної конструкції просовується ломик або викрутка, наступні рухи яких зрушують частину стулки, доки запірні цапфи не вийдуть з посадочних місць. Розуміння процесів, що відбуваються, дадуть ескізи.

Схематичне зображення віджиму

Повторні дії проходять легше, вони виконуються по периметру в місцях розташування запірних точок, унаслідок чого стулка увійде всередину приміщення.

Тестове віджимання в лабораторних умовах

Простота методики забезпечила широке розповсюдження віджиму у всіх місцях України. Згідно зі статистикою, віджиманням відкриваються близько 70% всіх зламаних металопластикових вікон Одеси. Власне, цю статистику можна застосувати до будь-якого міста України — похибка буде досить невелика.

Протидію віджиму забезпечує захисна (протизламна) фурнітура. Її цапфи оснащені грибоподібними головками, що змушують запірну фурнітуру рухатися тільки в одному, потрібному напрямку.

Без сумніву, вікна з протизламною фурнітурою також можна зламати, але в цьому випадку доведеться докладати зусилля абсолютно іншого рівня, руйнуючи профіль, та здійснювати інші дії, що викликають шум.

Протизламна фурнітура буде добрим рішенням, що підвищує стійкість рами і стулки до вандальних впливів — конструкція отримає початковий клас зламостійкості. З конструкцією і роботою такої фурнітури ви зможете ознайомитися, пройшовши за посиланням.

Руйнування скла

Розбивання вікна — найпростіший спосіб проникнення в приміщення: зламникові не потрібно взагалі ніякої кваліфікації. Але ця методика викликає шум, що привертає оточуючих, сусідів або мешканців сусіднього будинку. З цієї причини в центрі Одеси вона використовується вкрай рідко. А ось вирізання тихіше, але для прорізання отвору в одному склі, потім в іншому, потрібен час, який при зламі завжди обмежен.

Захист від руйнування дадуть склопакети, оснащені спеціальним склом. Одні армуються спеціальними захисними плівками, що не дозволяють зробити вирізання і значно ускладнюють розбивання скла, інші оснащуються склом триплексного типу.

Скло, армоване захисною плівкою

Армоване скло поглинає частину удару, уламки при цьому не розлітаються, а залишаються на місці — щоб вибити таке скло, потрібно нанести безліч ударів, що обов'язково приверне чиюсь увагу.

Максимальний рівень захисту — триплексне скло

Триплексне скло дає незмірно більш високий захист. Про його особливості ви можете дізнатися, пройшовши за посиланням, а тут відзначимо, що для руйнування триплексного скла, зламникові доведеться докласти значних зусиль навіть при роботі сокирою.


Ми розглянули два з трьох найпоширеніших способів проникнення в житло через вікно. Який же третій? Відповідь здивує вас — близько 14% займають крадіжки з проникненням через відкриту стулку вікна. Коментарі, як то кажуть, зайві.

Серед відносно рідкісних методик зламу можна згадати висвердлювання профілю навпроти ручки, після чого її можна провернути, та видавлювання вікна разом зі штапиками. У першому випадку для захисту використовуються спеціальні антизламні ручки, у другому — протизламні штапики. Обидва рішення вкрай рідкісні в Одесі — штапики такого типу взагалі ніхто не пропонує.

Висновок із усього вищесказаного простий — кращим захистом вікна є решітки. Погодьтеся, з цим твердженням важко сперечатися.

Меню розділу вікон