Як працює і як влаштована
протизламна фурнітура вікон з металопластику

Методик проникнення в будинок через вікно не так вже й багато — якщо вести мову про багатолюдні райони, то злодії залазять в житло через відкриті стулки, в інших випадках найчастіше використовується віджимання.

Віджим — одна з найпопулярніших методик зламу вхідних дверей та вікон. Поширеності сприяють два фактори — простота, яка не потребує особливої майстерності у зламника; практично повна відсутність шуму, а також використання найпростіших інструментів — ломика, потужних викруток або клинів.

Суть методу така — між стулкою і рамою віконної конструкції просовується ломик або викрутка, наступні рухи яких зрушують частину стулки, доки запірні цапфи не вийдуть з посадочних місць. Розуміння процесів дасть ескіз.

Схематичне зображення віджиму

Існує два види протизламної фурнітури, яка захищає від віджиму. Перший з них — це вбудована фурнітура, яка встановлюється на стадії виготовлення металопластикових вікон і працює по периметру стулки. Захист від віджиму вона дає добрий — зламати в нашому світі можна все, але подолати вікна з такою фурнітурою важко. Власне, можна поламати всю стулку, але і після цього вона не завжди відкривається.

Другий тип — накладна фурнітура, яку можна купити окремо і встановити самостійно. Коштує вона недорого, своє призначення також відпрацьовує добре, захист дає, але в цьому матеріалі мова піде про перший тип, який повсюдно використовується, зокрема і в Одесі. Якщо вас цікавить накладна, то ознайомитися з нею ви зможете, пройшовши за посиланням.

Як працює протизламна фурнітура

Як не дивно, відмінності звичайної фурнітури (обв'язки) від зламостійкого варіанту вкрай малі — вся справа в цапфах, які ми рухаємо по периметру стулки поворотом ручки, і упорах, в які ці цапфи входять при замиканні. Цапфи звичайної фурнітури мають циліндричну форму, цапфи протизламної мають грибовидну форму, і входять в упор, оснащений зачепами. Таке рішення не дозволяє цапфам виходити з упорів навіть під впливом дуже значних зусиль.

Зліва звичайна фурнітура, праворуч — протизламна

Використання протизламної фурнітури в Європі стає повсюдним стандартом, в Німеччині цей стандарт введений дуже давно, звичайну фурнітуру там взагалі не використовують.

На завершення матеріалу хотілося б показати тест металопластикової конструкції класу RC2 (триплексне скло з протизламною фурнітурою). Тест відбувався не в лабораторних умовах, але матеріал дуже пізнавальний. У ньому присутня гучна фонова музика, зменшіть звук.

Конструкція виготовлена підприємством Канталь, продукцію якого пропонує наш магазин. Чи можна її зламати? Безумовно, але уявіть, скільки потрібно часу і який галас викликають подібні дії.


Вам самостійно доведеться вирішувати, який тип фурнітури відповідає вашим обставинам. На середніх поверхах будь-який може і не потрібен (що суперечно — є випадки проникнення через сусідню лоджію), а ось на перших та останніх використання одного з варіантів можна назвати доцільним рішенням. А якщо немає грат, то рішення з доцільного стає необхідним — стулки звичайних вікон відмикаються віджиманням досить швидко і досить тихо, повірте.

Меню розділу вікон