Деякі особливості вхідних дверей та їх конструкції

Життєво важливо забезпечити своєму житлу безпеку. І одним з важливих складових елементів цієї безпеки є вхідні двері. Їх зламостійкість і надійність роботи залежить від багатьох чинників, серед яких важливе значення має конструкція.

Яку конструкцію мають броньовані двері

В основі сталевих дверей лежить прямокутний каркас за розмірами дверного отвору — дверна коробка, на яку навішується дверне полотно. Внутрішній простір полотна повинен містити кілька ребер жорсткості, виготовлених із сталевого профілю, або інших елементів, які надають жорсткість. Сталеві листи обшивки приварюються до каркаса полотна, після чого воно навішується на петлі коробки. Важливу роль відіграє товщина металу обшивки — не без підстави вважається, що більш-менш зламостійкі двері повинні обшивати металом товщиною не менше ніж півтора міліметри.

Збільшення товщини металу спричиняє збільшення ваги, яку приймають петлі. Тому до їх вибору необхідно підійти з усією серйозністю. Втім, в якісних дверях здебільшого встановлюються петлі на опорному підшипнику — це перевірений варіант. Його широко розповсюджений різновид — петлі, роль підшипника в яких здійснює одна велика кулька. Тому особливо вибирати вам не доведеться, потрібно тільки уточнити, чи такі петлі встановлені в дверях, які ви хочете купити.

Тепер про теплоізоляцію. Полотно дверей наповнюється різними матеріалами, що зменшують втрати тепла. Одним з найпоширеніших матеріалів такого роду є мінеральна вата — варіант, перевірений часом. Обов'язково потрібно звертати увагу на контури утеплення — гуму по периметру полотна. У бюджетних дверях використовується один контур, в звичайних — два, в теплостійких моделях — три таких контури.

Зовнішній вигляд дверей майже не має відношення до зламостійкості, але кому потрібні негарні двері? Для броньованих виробів використовують різні види обробки, усе залежить від бажання замовника, якщо вхідні двері робляться на замову, або особисті переваги, якщо купується серійна продукція. В Одесі, наприклад, вельми популярні моделі з обшивкою з ламінованого водостійкого МДФ. Саме водостійкого, а не вологостійкого — це, як кажуть у нас в Одесі, дві великі різниці.

Зламостійкість

Отже, надійні двері повинні мати жорстку конструкцію і товстий метал. Проте усе це не матиме сенсу, якщо встановлені неякісні, або якісні, але незахищені замки.

Сучасні сугальдні замки забезпечують дуже високий рівень захисту від вандальних та інтелектуальних способів зламу. На передньому фронті знаходиться компанія Mottura — пропонованих італійцями моделей дуже багато. Сугальдний замок знаходиться в полотні, тому він захищений металом обшивки. Проте максимальний захист від силового зламу забезпечать загартовані внутрішні пластини — дістатися до замка в цьому разі буде виключно складно.

Високіший захист від інтелектуального розкриття забезпечує циліндровий замок, проте його серцевина відкрита до силових дій. Тому циліндри захищають броньованою фурнітурою (броненакладками). Обов'язково потрібно знати, що неправильний монтаж захисної фурнітури може призвести до зниження захисних функцій дверей, тому краще довірити цю справу професіоналам.


У межах одного матеріалу важко описати всі аспекти зламостійкості дверей. Якщо ця тема вам цікава, то ви можете зайти в наш розділ про вибір вхідних дверей — в ньому кожному аспекту присвячена окрема стаття. Повірте, ці матеріали вам знадобляться.

Меню розділу дверей