Навіщо потрібна крабова система
і коли її використання доцільно

Система багатостороннього замикання, звана також крабової системою, передбачає збільшення зламостійкості металевих дверей — цей факт беззаперечний. Але її монтаж означає ускладнення конструкції, яке тягне за собою збільшення вартості. Як працює крабова система і в яких випадках має сенс використовувати її у вхідних дверях з металу?

Як працює крабова система

Робота крабової системи грунтується на використанні додаткових ригелів. Ці ригелі знаходяться в пристроях, що називаються девіаторами, які монтуються в різних частинах дверного полотна. У багатьох моделях замків є спеціальні приводи для крабової системи. До цих приводів приєднуються тяги, що йдуть до девіаторів — вони керують їх ригелями. При закритті дверей відбувається поворот ключа, що приводить у висуненню ригелів замка. Разом з ними відбувається рух приводів крабової системи, зусилля передається тягам, які в свою чергу передають його механіці девіаторів — їх ригелі також висуватимуться, замкнувши двері в кількох додаткових точках. При відкритті дверей відбувається зворотний рух — ригелі замку і девіатором втягуються.

Класична система багатостороннього замикання складається з основного замку і двох девіаторів, що встановлюються у верхній і нижній частині полотна броньованих дверей (див. малюнок).

У яких випадках має сенс використовувати крабову систему

Робота крабової системи націлена на підвищення протистояння дверей силовим методикам зламу — перш за все віджиму полотна. Тому, якщо у вас двері зі слабким каркасом полотна, то наявність крабової системи буде, скажімо так, бажаною необхідністю. При цьому багато що залежить від місця експлуатації двері — якщо вона знаходиться в людному місці, або поруч постійно є люди, які зможуть звернути увагу на шум руйнування двері (сусіди по сходовій клітці, наприклад), то крабову систему можна і не ставити. Таким чином можна уникнути додаткових витрат, або пустити їх на підвищення зламостійкості іншим способом — встановити, наприклад, більш надійний замок або циліндр.

Слід пам'ятати, що використання крабової системи жодним чином не збільшує протистояння двері маніпулятивним методам відкриття — якщо замок зможуть провернути за допомогою відмичок, то разом з ним відкриється і вся чудова система багатостороннього замикання. Висновок очевидний — безглуздо ставити систему в двері з копійчаними замками. За викладені гроші ви отримаєте лише помилкове відчуття захищеності, не більше того.


Крабова система буде однозначно корисна в тих місцях, де рідко з'являються люди, а також для збільшення загальної зламостійкоcті двері та її протистояння вандальним методикам зламу. Двері, оснащені якісними замками, надійними циліндрами, захисною фурнітурою і крабовою системою зламати дуже складно. Зрозуміло, такі двері можна розрізати болгаркою, вирвати разом з каркасом, але погодьтеся, це вже зовсім інший рівень руйнування. Для протистояння йому використовуються двері найвищого класу, які на побутовому рівні використовується вкрай рідко.

Меню розділу дверей