Є дорогі двері, є дешеві. І ті й інші можна зламати — питання лише в часі зламу. Чому дорогі двері коштують дорожче і чи варто витрачати гроші за додаткову зламостійкість.


Чим відрізняються дешеві та дорогі вхідні двері.
Чи має сенс платити більше?

Одним з найважливіших факторів, що визначають вибір вхідних дверей, є ціна. Часом вона стоїть на першому місці, що погано, а вже потім йдуть зламостійкість і все інше, але життя диктує свої суворі умови буття. Відповідно, важливим питанням для переважної більшості покупців є доцільність переплати за більш дорогі двері. У цьому матеріалі ми дамо відповідь на це питання. Але дамо його в вигляді пунктів, які перераховують основні відмінності дорогих і бюджетних вхідних дверей без урахування витрат на всілякі декоративні надмірності. Остаточний висновок належить зробити вам самим.

Товщина металу

Товщина металу не відноситься до чинників, які можна обійти стороною. Залежить від неї багато — перш за все зламостійкість і вага дверей. Збільшення товщини металу обшивки підвищує стійкість двері до вандальних методик зламу, але збільшує також і вагу полотна, що тягне посилення всієї дверної конструкції і підвищення ціни. У відверто бюджетних варіантах вхідних дверей ставиться метал 0,8-1 мм, в якісних дверях — 1,5-2 мм. Вкрай рідко зустрічаються двері з трьохміліметрового металом.

Фурнітура

Зрозуміло, що фурнітура може в значній мірі впливати на ціноутворення двері — є Китай, є Іспанія або Італія. Китайська фурнітура може бути різною — є ширвжиток у вигляді дешевих ручок з дешевих сплавів з дешевим покриттям, яким заповнені ринки Одеси. А є так званий «заводський Китай» що пропонує цілком прийнятні дизайн і якість, але нижчу ціну в порівнянні з іменитими іспанськими брендами. Ціна таких ручок в той же час не зрівняється з ширвжитком — вона значно вище, і багато хто не вважає за потрібне йти на такі «зайві» витрати — ручка вона і є ручка. Розуміння помилки приходить через рік експлуатації, коли починає сповзати декоративне напилення, оголюючи метал, або відбувається поломка ручки.

Замки та циліндри


Якісні фінські циліндри Abloy з загартованим корпусом
і їх протилежність — бюджетні китайські механізми Fuaro

Найважливіший фактор, дійсно формуючий вартість двері. Існує безліч замків з різною ціною і різною зламостійкістю. Якщо взяти якісний замок середнього рівня з циліндром того ж класу, то їх сумарна вартість може перевищити вартість іншої бюджетної двері. І це тільки середній клас! Якщо ж додати вартість захисної фурнітури, то ви збільшите і без того разючу відмінність у ціні. Зламостійкість, звичайно, буде знаходитися на різних полюсах — одні замки відкриваються простими інструментами за короткий час, над другими потрібно довго і добре «попрацювати», щоб отримати шанс потрапити в квартиру. А шансу такого може і не бути — сучасні моделі замків добре протистоять як вандальним, так і інтелектуальним способам зламу. У них є лише один недолік — висока вартість.


Завжди є ситуації, коли дорогі двері дійсно не потрібні — підсобні приміщення, тимчасове житло і т. д. Але якщо ви ставите на перше місце безпеку житла і збереження майна, то вам доведеться аналізувати складові дверної конструкції — таким чином можна спробувати заощадити, вибравши оптимальний варіант для своєї ситуації. Але зробити це досить важко — дверь, укомплектована якісними замками, завжди буде коштувати набагато дорожче хисткої конструкції з китайською подобою замків або брендовими, але найдешевшими. Крім цього, кожна дверь в цілому відповідає своїй ціновій категорії і своєї зламостійкости (читати про клас дверей). При цьому самі категорії можуть мати градації — хтось двері за 100-150 доларів вважає дорогими. Як то кажуть, кому що потрібно.

Меню розділу дверей