Мало хто з покупців дверей має уявлення про клас стійкості вхідних дверей до силових методик зламу. Очевидно, що вибираючи двері, має сенс скласти уявлення про цю базову характеристику.


Що таке клас зламостійкості дверей

Вибираючи вхідні двері, одні споживачі орієнтуються на товщину металу і кількість замків, інші — на зламостійкість замків і загальну міцність конструкції, хтось взагалі орієнтується лише на ціну, вважаючи, що все сталеві двері дуже міцні. Але є величина, яка визначає здатність двері протистояти зламу. Називається ця величина класом стійкості двері до зламу, в побуті звана просто класом дверей.

Клас зламостійкості вхідних дверей залежить від різних конструктивних рішень — товщини металевої обшивки, кількості ребер жорсткості, ступенем захисту замків від силових дій, міцності каркаса і т. д. Клас двері не варто плутати з категоріями, на які деякі виробники ділять свою продукцію за різними ознаками, в першу чергу ціновими.

В Україні існує 6 класів стійкості дверей до зламу (читати про способи зламу вхідних дверей), визначених стандартом ДСТУ EN1627: 2004.

1 клас

Найнижчий клас — двері повинні забезпечувати протидію спробам проникнення в житло під впливом физичної сили без застосування інструменту. Говорячи простими словами, двері першого класу не виб'ють ногою або плечем, не вирвуть за ручку і т. д.

2 клас

Двері, сертифіковані другим класом, повинні захищати від проникнення з використанням побутового інструменту — молотка, викрутки, плоскогубців.

3 клас

Двері третього класу можна вважати досить зламостійкім варіантом — вони повинні протистояти важким інструментам — лому, кувалди.

4 клас

Четвертий клас зламостійкості має забезпечувати протистояння двері більш потужним інструментам — перш за все ручному дрилю, а також сокирі, зубилу і подібним рублячим інструментам.

5 клас

Дуже високий клас захисту — двері п'ятого класу повинні забезпечувати захист від побутового електроінструменту, в першу чергу болгарки і дрилі.

6 клас

Найвищий клас, який передбачає протистояння вхідних дверей більш потужним інструментам, ніж в попередньому пункті.


Клас зламостійкості — один з важливих показників, який за логікою речей повинна мати кожна дверь. Тим не менше, є безліч виробників якісних дверей, які не сертифікують свою продукцію. Стосується це насамперед до замовних варіантів вхідних дверей, і в цих випадках вам доведеться самостійно визначати, наскільки добре дверь буде протистояти зламу.

Відзначимо на завершення, що побутові двері в Росії класифікуються чотирма класами і це викликає певну плутанину — деякі виробники України на своїх сайтах позиціонують двері четвертим класом, називаючи його найвищим класом стійкості до зламу.

Меню розділу дверей