Накладний сугальний замок Bastion-102

Польський замок Bastion-102 стоїть осібно в ряду сугальдних накладних моделей — у нього особлива конструкція, якої немає ні у одного відомого замка. Його основне призначення — експлуатація в металевих дверях різних господарських приміщень, складах, гаражах і т. ін. Не дивлячись на це, його можна використовувати і в дерев'яних конструкціях, якщо дозволить пристрій полотна та коробки.

Особливості замка Bastion-102

Замку присвоєно сертифікат IMP Р41/130/2012 (4725), клас зламостійкості — «C» відповідно до KT/401/IMP/2009, клас захисту 7 по PN-EN 12209: 2005 (IMP — Instytut Mechaniki Precyzyjnej, дослідний інститут у Варшаві). Обидва показники максимально можливі в своїх групах (дивитися сертифікат).

Головною особливістю Bastion-102 є два незалежних набори сугальд, які обумовлюють методику закриття замка — вставляється ключ, робиться перший напівоберт, ключ виймається, перевертається на півоберта назад (в початкове положення), вставляється в замок, після чого робиться другий напівоберт. Відмикання здійснюється в такому ж порядку. Певна незручність присутня, цей момент зазначають багато людей, помічаючи потім, що це справа звички. Натомість ви отримуєте досить високий рівень протистояння інтелектуальному зламу, перш за все відмичкам. Що важливіше — зручність чи зламостійкість, доведеться вирішувати вам.

Другий момент — засувка. Вона розміщена на відповідній коробці, що незвично. Замок можна замкнути на засувку зсередини, а зовні відкрити ключем — засувка засунеться назад. Водночас, якщо є необхідність, засувку можна і не ставити. Ключ вставляється легко — на задній частині замка є направляючий канал для ключа, який при потребі обрізається по товщині дверей та декоративної накладки.

Характеристики замка

  • Тип замка — сугальдний накладний
  • Країна-виробник — Польща
  • Кількість варіантів ключа — 5 млрд
  • Сертифікат IMP Р41/130/2012 (4725)
  • Клас зламостійкості — «C» відповідно до KT/401/IMP/2009
  • Клас захисту 7 по PN-EN 12209: 2005
  • Товщина дверного полотна — до 50 мм
  • Тип ключів — сугальдні з двома борідками
  • Кількість ключів — 5
  • Довжина ніжок ключів — 53 мм

Корпус замка і сугальди виготовлені зі сталі, стійки ригелів захищені загартованими пластинами (захист від висвердлювання), між сугальдами розміщені латунні прокладки. Конструкція замка проста, ламатися по суті нема чому.

Модель цікава, це зазначають усі без винятку на профільних форумах, включно з ведмежатниками. Виробник позиціонує свій замок як протизламний. Теоретично будь-який замок повинен бути протизламним — в цьому його призначення. На ділі все трохи інакше, але по відношенню до Bastion-102 це формулювання буде цілком заслуженим. З його недоліків можна лише відзначити вже згадуваний незвичний порядок відкриття/закриття, а також трохи застарілий зовнішній вигляд.


Нагадуємо, майстри нашого сервіс-центру можуть зробити установку купленого замка в будь-якому районі Одеси.

Накладний сугальний замок Bastion-102 в Одесі.
Вхідні двері замки і циліндри. Сервіс

Відкрити меню розділу