Аспекти вибору надійних вхідних дверей

Вхідні металеві двері повинні мати багато якостей, серед яких важливі елегантність і надійність. Частиною іх є стійкість до зламу. І якщо про елегантність кожен має своє уявлення — це суб'єктивне поняття, то зламостійкість залежить тільки від конструкції дверей і комплектації. Про ці аспекти ми і будемо говорити.

Стійкість до зламу передбачає протистояння інтелектуальним і вандальним методам відкриття замків і дверей. У першому випадку проникнення в житло проводиться без видимих руйнувань — злочинець використовує відмички та інші інструменти, що не викликають шуму і не роблять зламу конструкції. Така робота вимагає особливих навичок і майстерності, тому її називають інтелектуальною. Її протилежністю є вандальний (силовий) злам, особливою стійкістю до якого повинні володіти вхідні двері в будинках Одеси, розташовані у віддалених і маловідвідуваних місцях міста.

Злам має безліч варіантів, перерахувати які в одному матеріалі не є можливим, але найпоширеніші ми розглянемо.

Маніпуляційне відкриття

За протидію вхідних дверей маніпуляційному (інтелектуальному) відкриттю відповідають замки, і перш за все циліндровий. Замки з циліндрами відмінно протистоять маніпулятивним діям, при цьому рівень протистояння в цілому має пряму залежність з ціновою категорією — купити недорого якісний циліндр у вас не вийде. Слід зазначити, що вартість топових моделей циліндрових механізмів може бути порівнянною з вартістю недорогих вхідних дверей. Звичайно, не завжди потрібен винятковий рівень протистояння інтелектуальному відкриттю, і часом можна обмежитися циліндрами середнього цінового діапазону — на побутовому рівні їх цілком вистачить.

Серед найпоширеніших брендів, продукція яких відрізняється якістю і надійністю, можна звернути увагу на Mottura, Abloy та Mul-T-Lock. Саме цими циліндрами зазвичай оснащують якісні вхідні двері більшість виробників. Якщо зазирнути в нижній ціновий діапазон, то продукція Kale буде поза конкуренцією, в верхньої цінової категорії знаходяться механізми EVVA, GU-BKS, Wachette і DOM.

Силовий злам

Вандальні дії можуть бути спрямовані на полотно дверей або на замки.

Одним з поширених силових способів зламу дверей є віджимання (відгибання) полотна за допомогою ломика, що вставляється між полотном і коробкою. Захистом від віджиму є жорсткість дверної конструкції або наявність крабової системи.

Якщо вести мову про силовий злам замків, то зусилля злочинців спрямовані найчастіше на циліндровий замок: він, як ми вже казали, відмінно протистоїть маніпуляціям, але вразливий до силових дій — його розташування робить частину циліндра доступною практично будь-якому інструменту, перш за все важкому молотку та дрилі. І якщо від висвердлювання деякі моделі циліндрів можуть протиставити загартований корпус та інші загартовані елементи, то проти кувалди захисту немає. Її може дати лише захисна фурнітура, звана також броненакладками. Фурнітура такого роду добре захищає циліндри від всіх силових руйнуючих дій, але її особливістю є установка — броненакладки, встановлені на поверхні декоративної обшивки дверей, легко зіб'ються молотком. Правильно встановлена броненакладка повинна прилягати до металу замка, в крайньому випадку — до металу дверного полотна, при цьому фурнітура повинна мати обтічну форму, яка дозволить направляти енергію удару в сторону.

Сувальдний замок знаходиться всередині дверного полотна, тому більш захищен від силових дій. Проте в якісних дверях замки такого типу захищаються загартованними пластинами, що дають додатковий захист від висвердлювання, пробивання дверного полотна, а також крадійського інструменту під назвою «медведка» (спочатку силою розширюється ключова щілина, потім замість ключа вводять медведку, на неї одягається гайковий ключ і проводиться силовий поворот механіки замка). Якщо використовується комбінований замок, який поєднує два замки різних систем в одному корпусі, то загартована пластина дасть захист обом замкам відразу.

Ознакою якісних вхідних дверей є наявність загартованих пластин, якісного замка і якісного циліндра, обов'язково захищеного броненакладками. Лише в цьому випадку можна казати про високий рівень захисту — такі двері дійсно можуть надовго затримати злочинця.

Меню розділу дверей