Як захистити циліндровий механізм вхідних дверей

Кожен пристрій вхідних дверей виконує своє завдання: штирі-антизрізи запобігають вилученню дверного полотна при руйнуванні петель, крабова система захищає від віджиму, призначення циліндрового замка — протистояння маніпулятивним методикам проникнення в житло. Такі методики відносяться до інтелектуальних — слідів відкриття після них не залишається, на відміну від вандального зламу.

Однією з неприємних особливостей циліндрових механізмів є їх вразливість до силового зламу — торець механізму завжди на виду. Таке розташування дозволяє докладати до циліндра будь-які силові дії, починаючи з висвердлювання і закінчуючи вибиванням кувалдою. В Одесі вхідні двері, навіть якщо вони якісні, зламують обома способами — вони дуже популярні у зламників. Звичайно багато що залежить від класу і цінової категорії циліндра — дорогі моделі пропонують безліч рішень, спрямованих на підвищення протистояння силовому зламу — спеціальні вставки з твердосплавних металів, піни з особоміцної стали, загартовані корпуси і т. д. Всі вони виконують своє завдання, особливо проти висвердлювання, але тривалої «роботи» кувалдою не витримає жоден циліндр. Захист від такої потужної дїї дає захисна фурнітура.

Фурнітуру для захисту циліндрів називають також броненакладками. Технічно складного в ній нічого немає — це товсті порожнисті шайби з загартованого металу, які беруть на себе всю міць ударних інструментів. Існує досить велика кількість виробників, що виготовляють захист циліндрів — є імениті бренди світового класу, є промисловий Китай. В цілому, усі броненакладки виконують своє призначення — головне, щоб метал був якісним і з потрібним ступенем загартовування. У нашому магазині ми пропонуємо броненакладки «Протектор» — вони відмінно зарекомендували себе, а виготовляються в Італії спеціально для українського ринку замково-дверної продукції.

У броньованої фурнітури є одна особливість — незалежно від виробника вирішальне значення має правильність установки. Іноді захисну фурнітуру монтують поверх декоративної обшивки — при такому «монтажі» броненакладка збивається одним-двома ударами кувалди, після чого настає черга циліндра. Такий злам не вимагає особливої майстерності і в Одесі не є рідкістю. Правильно встановлена фурнітура повинна бути частково або повністю втоплена в полотні й притягнута до металу замка. В крайньому випадку — до металу обшивки, але і це небажано.


Захисна фурнітура не є панацеєю — навіть при якісній установці її можна зруйнувати. Але двері, оснащені броненакладками, надійним замком і циліндром, зламати вельми і вельми важко. Звичайно, є болгарка, але для протистояння цьому інструменту вам потрібні двері не побутового рівня.

Меню розділу дверей