Вибираючи вхідні двері, погодьтеся, не завадить отримати інформацію про методи їх зламу. Такі знання допоможуть вибрати саме той варіант, який зможе забезпечити найвищий захист.


Методики зламу вхідних металевих дверей

Не існує дверей, які неможливо зламати. Виробники, які заявляють, що їх двері не можна зламати, обманюють вас. Правда виглядає так: якісна вхідна дверь з міцним каркасом, надійними замками і захистом цих замків буде протистояти зламникам довше, ніж бюджетний варіант двері зі спрощеною і недорогою комплектацією. Як бачимо, справа лише в часі!

Купуючи вхідні двері, потрібно знати методи їх зламу — це дасть розуміння про захист і рівень протистояння зламу конкретної двері будь-якого виробника.

Є безліч способів зламу вхідних дверей, все їх прийнято поділяти на вандальні (силові) і інтелектуальні (маніпуляційні). При перших відбувається руйнування дверної конструкції, при другому проникнення в квартиру відбувається без порушення цілісності замків і дверей. Оскільки за інтелектуальні способи відповідають замки і циліндри, то ми розглянемо тільки силові методики.

Віджим (відгибання) дверного полотна

З боку замків в щілину між полотном і коробкою двері вставляють ломик або фомку (крадійський інструмент), після чого каркас полотна відгинається, поки ригелі замків не вийдуть з коробки. Віджиманням найчастіше розкриваються двері нижнього цінового сегменту — їх бюджетность не передбачає особливого рівня зламостійкості в цілому.

Захистом від віджиму є жорсткість дверної конструкції, що залежить від товщини металу обшивки та особливо каркасу, наявності підсилюючих розпірок і інших конструктивних рішень, які можуть бути відсутніми в недорогих дверях. Захист від віджиму дає також установка крабової системи, що забезпечує замикання дверей в декількох місцях, а також установка двох роздільних замків, а не одного комбінованого, як на фото.

Руйнування петель

Дії злочинців можуть бути спрямовані на руйнування петель — зрізом, висвердлюванням або іншим способом. Наступний крок схожий на віджимання полотна, але вже з боку петель — в той же зазор між полотном і коробкою просовується той же ломик, і двері насильно відкриють в іншу сторону, а потім витягнуть, якщо в цьому є необхідність.

Протидію цьому способу дають антизрізові штирі, звані також штирями-антизрізами. Комплектуються ними практично всі двері, а важливим моментом є конструкція і відповідність розмірів штирів до їх посадочних місць — занадто великі ніші в коробці двері в сукупності з короткими штирями дозволять вийняти двері після руйнування петель.

Більш надійний захист дає протизламний лабіринт, але через складність конструкції в сучасних дверях він майже не зустрічається.

Розрізування обшивки полотна

Ріжуть обшивку вкрай рідко, виняток становлять китайські двері — товщина металу (читати про товщину металу у вхідних дверях) в них така, що ріжуться вони звичайним консервним ножем. Більш товстий метал теж можуть різати — для цієї мети використовують кілечний ключ, гігантський аналог консервного ножа.

Захистом від різання є товстий метал обшивки, а також наявність елементів, що не дозволяють ножу різати — ребра жорсткості, наприклад. Але різка, нагадаємо, використовується виключно рідко — потрібно спочатку віддерти дерев'яну обшивку, зробити отвір для кілечного ножа, а вже потім різати, ризикуючи нарватися на ребро жорсткості або внутрішню розпірку.

Пробиття полотна двері

Ще один вандальний спосіб, метою якого є замки. Якщо полотно тонке, то його досить легко пробити, пошкодивши потім потрібним чином замок. Результати подібних дій показані на фото — полотно пробито, замок вигнутий, його ригелі втягнулися всередину, як при відкритті ключем.
Зайве говорити, що пробивання, як і раніше описані методики, можна застосувати до найдешевших варіантів вхідних дверей.

Запобігти пробиванню, точніше, зробити його марним, можуть захисні загартовані пластини, що встановлюються всередині полотна, і захищають замки від різних варіантів силових дій.

Висвердлювання

Висвердлювати вхідні двері можуть в різних місцях і з різною метою — зазвичай злочинців цікавлять механіка сувальдних замків і циліндри (личинки, вставки) циліндрових замків.

Замки сувальдного типу

Деякі з сувальдних замків після просвердлювання їх в певних місцях можуть втрачати секретність або її частину — результати такої роботи показані на ескізі. Після висвердлювання замок втрачав частину секретності та відкривався будь-яким ключем.

Методика захисту сувальдних замків від висвердлювання та ж, що і від пробивання — загартовані пластини, використання яких також доцільно з комбінованими замками, які поєднують в одному корпусі два замки різних систем.

Замки циліндрового типу

Циліндри також висвердлюють в різних місцях, різними свердлами і з різною метою. Свердлом великого діаметра висвердлюють ротор замка, свердлами невеликого діаметру висвердлюють піни циліндра або заглушки пружин пинов, після чого піни просто випадають.

Циліндри взагалі слабо протистоять силовому відкриттю і в деякій мірі є слабкою ланкою. Для їх захисту використовують спеціальну захисну фурнітуру, звану також броненакладками. Такі накладки виготовлені з твердосплавних металів і захищають циліндрові механізми від багатьох вандальних дій. Використання броненакладок доцільно з будь-якими, навіть найдорожчими і захищеними циліндрами з загартованим корпусом і ротором.

Завершуючи тематику висвердлювання, звернемо увагу на дуже важливий момент — наведені фотоматеріали відображають результати тестів синтетичного типу — їх проводять в лабораторіях і майстернях. В реальності висвердлити циліндровий механізм з загартованим корпусом не так просто, як часто показується в відеоматеріалах інтернету. Проте, повторимося, використання всілякої захисної фурнітури ніколи не стане надлишковим фактором.

Виламування і вибивання циліндра

Одним із слабких місць циліндра є місце його кріплення — його послаблює отвір кріпильного гвинта. І якщо зовнішню частину циліндра захопити інструментом і прикласти механічне зусілля, то в зазначеному місці циліндра може статися злам. Після цього злочинцеві залишиться лише витягти зовнішню частину циліндра і провернути замок звичайною викруткою.

Такі ж результати дасть і вибивання — кілька ударів важким молотком можуть також поламати корпус. Іншим варіантом розвитку подій може стати вбивання циліндра всередину приміщення — після зламу кулачка, перешкодити руху циліндра в цьому напрямку не зможе ніщо.

Захист від вищеописаних дій нам знайом — це броньовані накладки, а також використання циліндрів з різними протирозривними рішеннями.

Згортання

Згортанням зламують замки сувальдного типу. Спочатку в корпусі замка будь-яким способом збільшується розмір ключової свердловини, після чого в неї вводять спеціальний інструмент, званий згортишем або медведкою. Звертиш є за своєю суттю посиленим варіантом сейфового ключа з потовщеною ніжкою. При силовому повороті медведки за допомогою гайкового ключа прикладається таке зусилля, що відбувається м'яття частини механіки замку і його насильницьке відкриття.

Захистом від медведки є загартовані пластини — їх деформувати і просунути згортиш вкрай непросто. Протистояти згортанню можуть також конструктивні особливості замків — в деяких замках Mottura ключовий канал перекривається шторкою з твердосплавного металу, в замках інших виробників на сувальдах є спеціальні виступи, що роблять неможливим відкриття замка звертишем.

Збиття захисної фурнітури

Броненакладки вже багато раз підносили у вигляді захисту від безлічі варварських способів зламу циліндрів, і ви могли би подумати, що вони є абсолютною панацеєю від силових дій. На жаль це не так, і сама захисна фурнітура також вразлива до деяких силових зусиль.

Найбільш часто броненакладки схильні до збивання — удари кувалди витримати дуже важко. І в цьому випадку виняткову важливість набуває правильність установки фурнітури — вона повинна бути втоплена і притягнута до корпусу замку. Збити таку накладку дуже важко. Якщо ж фурнітура монтується поверх обшивки або, що ще гірше, поверх декоративної обшивки, то збити її буде значно легше, а в останньому випадку взагалі просто. Важлива також форма накладки та її конструктивні особливості — відомі випадки, коли довгим і тонким свердлом вироблялося висвердлювання пінів циліндра крізь ключову щілину броненакладки.


Обізнаний — означає озброєний. Тепер, володіючи отриманим, нехай поверхневим і не найповнішим набором знань, ви зможете вибрати саме такі вхідні двері, рівень зламостійкості яких буде відповідати вашим потребам. Ви також зможете зрозуміти, які конструктивні рішення спричиняють різке зростання вартості двері та визначити, наскільки вам потрібні пропоновані виробником рішення. Говорячи іншими словами, ви зможете заощадити свої гроші.

Меню розділу дверей