Яка товщина металу
повинна бути у вхідних дверях
Про товщину металу в броньованих дверях ходять безліч чуток, домислів і інших міркувань, в яких присутні різні точки зору. Майже кожен виробник висловлює власне бачення цього аспекту, безліч думок висловлюються на дверних форумах. В результаті великого обсягу інформації замість прояснення цього досить важливого питання, відповідь часом стає більш неясной, ніж була до того. Між іншим, складного нічого немає, якщо розкласти все по поличках, що ми і зробимо.
Метал 0,4 - 0,6 мм
Таким металом обшиваються так звані броньовані китайські двері, знайомі всім. Двері з такою товщиною металу не мають класу протистояння зламу, вони досить легко розпорюваються консервним ножем, тому говорити про наявність зламостійкості як такої не доводиться.
Метал 0,8 - 0,9 мм
Цей метал зустрічається в самих бюджетних варіантах вітчизняних виробників. Це звичайно, не найкращий варіант, але він кардинально відрізняється від китайського — в таких дверях використовується метал холодної прокатки, що підсилює його характеристики. Тому, якщо двері стоїть на людному місці, то можна обмежитися і цим варіантом. У теорії, якщо в дверях потужний каркас, який не дозволить зробити віджимання (відгин) полотна і замки захищені пластинами та захисною фурнітурою, то можна отримати порівняно непоганий варіант дверей, але це швидше відноситься до фантастики — в дверях такого цінового діапазону все підпорядковано зниженню вартості і ви повинні чітко усвідомлювати, що ці двері зазвичай мають перший, найнижчий клас протистояння зламу.
Метал 1 - 2 мм
З цієї товщини починається комплектація дверей середнього цінового діапазону, що займають левову частку ринку як в Одесі, так і Україні в цілому. Елітні бренди використовують в своїх дверях метал від 1,5 мм до 2 мм, виробники звичайного рівня комплектують двері одномілліметровою обшивкою. Такий метал можна вважати прийнятним варіантом — різати його точно не будуть, куди важливіше інші конструктивні особливості: захист замків (сувальдного і циліндрового), потужність каркасу та його жорсткість, наявність штирів-антизрізів. Останні часом є чи не декоративним елементом і при руйнуванні петель можуть не виконати свою функцію.
В цілому, обшивка 1 - 1,5 мм забезпечує досить надійний на побутовому рівні захист, не збільшуючи при цьому вагу полотна до такої міри, при якій потрібно значне посилення всієї конструкції в цілому, що тягне за собою збільшення вартості дверей.
Метал 2 - 4 мм
Двері з такою товщиною обшивки зустрічаються порівняно рідко. Причина очевидна — збільшення ваги двері тягне за собою посилення всієї дверної конструкції: каркаса, коробки і особливо петель. Відповідно, зростає ціна. А ось питання про зламостійкість залишається відкритим. Так, звичайно двері з трьохміліметрової обшивкою міцніше дверей з півтораміліметровим металом — це безперечно. Але якщо взяти дві абстрактні двері з зазначеними обшивками, однаковою комплектацією і захистом замків, то все вже не так явно. Більшість силових методик незастосовні — відгинати їх не будуть, замки захищені фурнітурою. Якщо будуть свердлити і різати болгаркою, то розріжуть і висвердлите обидві. Залишається самий вандальний спосіб — виривання з дверною коробкою, але тут на перше місце виходить міцність коробки і методика її кріплення. Загалом, інформація для роздумів є.
Висновок можна підвести такий: все залежить від конструкції дверей, місця призначення та іх використання. Є місця, де китайські двері можуть виявитися оптимальним варіантом, є ситуації, коли дійсно потрібна товста обшивка. Найважливішим фактором є особливості конструкції — це відноситься до всіх без винятку дверей.
Для отримання доступу до механіки сувальдного замку часом пробивають і просвердлюють полотно. Зроблять це, як уже говорилося, з будь-яким металом. Але якщо встановлена захисна загартована пластина, то зробити руйнуючі дії буде практично неможливо. Циліндровий замок повинен бути захищений захисною фурнітурою, при слабкому каркасі слід звернути увагу на наявність крабової системи. І, звичайно, дуже важлива зламостійкость самих замків: відкриття їх маніпуляційними способами ніхто не відміняв — саме так відкривають двері аварійні служби.
Як бачимо, товщина обшивки є досить вагомим фактором, але загальна зламостійкость двері залежить не тільки від неї.