Що таке євроциліндр і стандарт EuroDIN

У багатьох описах циліндрів зустрічається термін «євроциліндр». Іноді його використовують і продавці нашого магазину. Перше, що спадає на думку звичайним людям — циліндри виготовлені в Європі, і з цієї причини мають вищі якості — зламостійкість, секретність і т. ін. Насправді все дещо інакше.

Крім різних характеристик, циліндри мають типорозміри, і одним з найпоширеніших розмірів корпусу є німецький, званий DIN. Від назви цього стандарту існує похідна-синонім EuroDIN і саме такі механізми називають євроциліндрами. Як бачимо, усе гранично просто.

Типорозмір DIN є настільки домінуючим, що всі звичні нам циліндрові механізми (личинки, вставки, сердечники і серцевини) і є євроциліндрами. Поширеність і популярність стандарту EuroDIN така, що при всьому бажані інших циліндрів ви не знайдете, а якщо і знайдете, то це буде нелегко.

Циліндр EuroDIN і рідкісний в Одесі циліндр з овальним корпусом

Звернемо увагу, що EuroDIN описує ТІЛЬКИ РОЗМІР КОРПУСУ, не більше того — від нього не залежить зламостійкість та інші характеристики циліндра.

Конструкція циліндрів може бути найрізноманітнішою, їх ключі можуть по-різному виглядати і якщо хтось стверджує, що один циліндр краще, оскільки він «євроциліндр», а інший ні, то знайте — або вам «вішають локшину на вуха», намагаючись продати потрібну личину, або людина не володіє ситуацією і є просто дилетантом. І високоякісні механізми Abloy, Dom, Vachette, Mottura, EVVA, і дешеві китайські личинки відносяться до євростандарту, це євроциліндри, вони усі взаємозамінні, але між ними може лежати величезна прірва в надійності, зламостійкості та вартості.

Стандартні розміри євроциліндрів

Залишилося ще одне питання — чи є циліндри, схожі за зовнішнім виглядом, але різні за розмірами? Вони є — як завжди попереду китайці, які, ймовірно, заради здешевлення продукції стали штампувати циліндри з дещо меншими розмірами. Зазвичай це найдешевші личинки, на відміну від продукції «заводського Китаю», розміри якої відповідають нормативам. Якщо вам потрібно прояснити типорозміри якогось циліндра, то заміряйте його і порівняйте отримані величини з розмірами в наведеному ескізі. Якщо вони співпадуть, то у вас точно євроциліндр.

І останнє. З огляду на поширеність стандарту DIN в повсякденній мові терміни «циліндр» і «євроциліндр» практично стали синонімами.

Відкрити меню розділу