Як зняти циліндр замка вхідних або міжкімнатних дверей

Зняття циліндра з дверного полотна може знадобитися насамперед для заміни личинки, яку потім можна взяти з собою в магазин, або виконати її обмір, після якого тягати з собою циліндр по магазинах необов'язково — знаючи розміри, будь-який продавець підбере серцевину потрібної довжини.

Складним процес демонтажу механізму назвати не можна, але якщо ви ніколи не робили цього, то пропонований опис допоможе подолати деякі складнощі, що виникають у новачків.

Роботи проводяться при відкритих дверях!

Здебільшого циліндри фіксуються в замку за допомогою кріпильного гвинта, головка якого знаходиться на торці полотна. Викрутивши гвинт, ми зможемо витягти циліндр.

Викручування гвинта можна назвати найвідповідальнішим моментом, якщо експлуатація проходила у вологому місці (вуличні двері) — гвинти часом окислюються і прикипають до різьби циліндра. В цьому разі є ймовірність зриву шліца гвинта, чого всіма способами слід уникнути. На щастя, такі ситуації трапляються вкрай рідко.

Гвинт викручений, починаемо вилучення циліндра. Його нічого не тримає, за винятком кулачка — він знаходиться в корпусі замка під кутом 30 градусів. Вставляємо ключ, повертаємо його приблизно на 30 градусів, потягуючи водночас циліндр за ключ.

При потрібному положенні ключа кулачок увійде в циліндр

Якщо циліндр з вертушкою, то описані дії можна робити без ключа, повернувши на потрібний кут вертушку. Як тільки кулачок вийде з замка і увійде в циліндр, личинка зрушиться з місця і її можна витягнути повністю. Іноді перешкодою може стати декоративна накладка замка, яку доведеться зняти, викрутивши два шурупи.

Відкрити меню розділу