Дерево або пластик у вікнах — ось в чому питання

Вікна з дерева — екологічно чисті. Дійсно, це так. Але вони вимагають постійного догляду, а ще їх термін використання коротше. За пластиковими вікнами взагалі не потрібно доглядати.

Деякі вважають, що пластик виділяє токсичні речовини і тому вікна з нього краще не купувати. Однак ніхто не замислюється, що навколо нас усе із пластику: телевізор, зубна щітка, гребінець... Якщо так міркувати, тоді половину предметів з дому доведеться викинути, адже вони токсичні. Сучасні технології передбачають високий контроль якості, що робить пластик безпечним для людини.

Кажуть, що через вміст свинцю пластикові вікна не екологічні, але усі п'ють з пластикових келихів і не переживають, за те, що свинець там теж міститься. Сучасні виробники вікон відмовилися від використання цієї речовини, віддавши перевагу іншим стабілізаторам.

Якби пластикові вікна виділяли шкідливі речовини, то їх виробництво заборонили б. Існує навіть закон, який говорить про те, що в дитячих і медичних установах обов'язково повинні бути встановлені саме вікна з пластику.

Шанувальники дерев'яних вікон стверджують, що дерево дихає. Але мало хто з них знає, що волога, яка проникає разом з повітрям утворює грибок. А при зниженні температури нижче нуля, дерево поступово руйнується. Це призводить до деформації рами і розтріскування фарби або лаку.

На відміну від дерев'яних, на вікнах із пластику грибок не виникає. А завдяки повітряному клапану, вікна починають «дихати».

Щоб дотримуватися норм протипожежних вимог, виробники дерев'яних вікон обробляють їх всілякими просоченнями і лаками. Тоді вікна набувають деяку стійкість до вогню. Однак завдяки такій обробці про екологічність можна забути — вона не зрівняється з вікнами з ПВХ.

Пластикові вікна практично не горючі — сучасні технології дозволяють домогтися цього без особливих зусиль. А ціна дерев'яних вікон набагато більше, ніж вартість пластикових, які не потребують догляду — вони набагато практичніше і довговічніше.

Отже, який же послідує висновок? Пластикові вікна однозначно практичніше, але технологія їх виробництва має деякі обмеження на розміри вікон. Тому, якщо вам потрібні вікна незвичайної форми, маленькі або круглі вікна для парної — краще використовувати дерево. А загалом, вибір залишається тільки за вами.

Меню розділу вікон