Види вікон, їхні переваги й недоліки

Ніхто з нас не хотів би жити в будинку, де немає жодного вікна. Тому будь-які вікна без жодних перебільшень можна назвати однією з найважливіших частин будь-якого будинку, незалежно від його призначення і виду.

Раніше при виготовленні віконних рам використовувалося тільки дерево, але з розвитком прогресу виробники почали виготовляти сталеві, алюмінієві та полімерні вікна. У всього є свої плюси і мінуси, вікна не є в цьому плані винятком, і вибір тих чи інших вікон залежить від цілей, для яких вони купуються.

1) Вікна з дерева

Дерев'яні вікна робляться переважно з ялини, сосни, модрини, або з міцніших і щільних порід дерева — бука, дуба, берези. Найчастіше дерев'яні вікна використовуються в квартирах.

Плюси:
Привабливе співвідношення ваги і міцності, екологічність, погана провідність тепла.

Мінуси:
Низька вогнебезпека, знижена вологостійкість, схильність до гниття. Деякі недоліки можна усунути за допомогою емалей, лаків і фарб.

2) Сталеві вікна

Сталеві вікна переважно роблять з профілів з тонкими стінками, товщина яких не більше 1,8 міліметра. Найчастіше сталеві вікна використовуються на виробництві.

Плюси:
Найбільша міцність.

Мінуси:
Схильність до корозії і теплового розширення, а також висока теплопровідність (від корозії захищають спеціальними покриттями).

3) Алюмінієві вікна

При виготовленні алюмінієвих вікон використовують складні за формою профілі, завдяки яким забезпечуються герметизація притворов і міцні з'єднання склопакетів. Алюмінієві вікна придатні для використання в будь-яких нежитлових та буферних приміщеннях.

Плюси:
Алюмінієві вікна мають невелику вагу, але в той же час вони дуже міцні, не корозійні та довголітні.

Мінуси:
Висока теплопровідність (для подолання цього при їх виготовленні використовуються особливі вставки з теплоізоляційних матеріалів)

4) ПВХ Вікна

ПВХ вікна на сьогодні найбільш популярні. Багатокамерні профілі ПВХ вікон укріплені сталевими вкладками для більшої міцності. Використовуються повсюдно — як для житлових будинків, так і промислових будівель.

Плюси:
На ПВХ вікна не діє волога, і вони однаково хороші як при мінус сорока п'яти градусах, так і при сорока, не пропускаючи водночас тепло.

Мінуси:
Погана вентиляція, взимку можуть «плакати».

5) Склопластикові вікна

Союз скловолокнистої речовини з синтетичними полімерами дає склопластикові вікна. У зв'язку з високою ціною використовуються нечасто.

Плюси:
Низька теплопровідність, висока ступінь міцності, стійкість до різних зовнішніх впливів.

Мінуси:
Обмеженість вибору форм, висока ціна.

6) Вікна з комбінованих матеріалів

Вікна з комбінованих матеріалів поєднують в собі особливості тих чи інших матеріалів. Для таких вікон можуть використовуватися сталь, алюміній, дерево, і синтетичні матеріали в різних комбінаціях. Місце використання залежить від комбінації матеріалів.

Плюси і мінуси: залежать від комбінації.

Меню розділу вікон