Яку фурнітуру вибрати для вікон з металопластика

Купуючи вікна з металопластика, багато споживачів звертають увагу лише на якість профілю. Так, профіль, вірніше, його виробник, дуже важливий. Але, давайте подумаємо, чи буде спокій в будинку, якщо ручки заїдають, скриплять, а віконні стулки не притискаються до рами в повному обсязі? Здавалося б, дрібниця, але саме з дрібниць складається наше життя — одні роблять її комфортною, інші неможливою.

Якою ж має бути фурнітура для металопластикових вікон. В Одесі представлено безліч виробників профілів, а ось вибір фурнітури не такий великий. Незалежно від бренду хороша фурнітура повинна мати кілька базових властивостей, які необхідно враховувати при покупці вікон, і які ми перерахуємо, зупинившись на кожної з них.

Механічна міцність.

Механічна міцність — поняття багатогранне, що складається з багатьох чинників. Якісна фурнітура поперше повинна бути стійкою до зносу. Кожен цикл відкриття і закриття зношує елементи системи і через деякий час вікна можуть почати просідати, затиратися за раму і т. ін. Величина цього часу залежить від класу і якості фурнітури.

Більшість жителів Одеси не питають про кількість циклів, які гарантуються виробником фурнітури. Тим часом, питання досить важливе — фурнітура повинна витримувати не менше п'ятнадцяти тисяч циклів відкриття і закриття. Якщо фурнітура металопластикових вікон брендова, то величина циклів повинна бути вказана в паспорті. На жаль, в гонитві за зниженням ціни, багато одеситів ставлять в свої вікна китайську продукцію, і в цьому разі мова про стандарти не йде.

Віконні стулки досить важкі, тому всі деталі конструкції повинні бути міцні, щоб витримати вагу та різні механічні дії. У кого з нас на зачинялися вікна сквозняком? Зварні пластикові шви повинні мати належну якість, а механіка системи — мати міцність, відповідну вазі конструкції.

Корозійна стійкість

Вікна з пластика майже завжди знаходяться під впливом агресивного зовнішнього середовища. Скільки разів ми закриваємо вікна, коли пішла гроза, не звертаючи увагу, що механіка вже мокра? На жаль, візуально оцінити якість покриття неможливо, і це ще одна причина, по якій варто мати справу з відомими брендами, де якість гарантується.

Плавність роботи

Як вже говорилося, хрумкаюча ручки і механіка не принесуть задоволення у користуванні. Тому хід ручок повинен бути м'яким, а робота системи однорідною — усілякі глухі клацання говорять про те, що частини механіки не підігнані одна до одної і при проході ними важких місць, про що сигналізують неприємні звуки, рано чи пізно станеться поломка. Крім того, в таких місцях активно стирається захисне покриття, відкриваючи шлях корозії.

Майже кожен виробник металопластикових вікон в Одесі прив'язується до одного з виробників фурнітури, використовуючи його в своїй роботі. Наша фірма зупинилася на фурнітурі Vorne. Бренд представляє свою продукцію на ринку України і Одеси майже 10 років, і минулі роки показали її високі експлуатаційні якості.

Вікна, оснащені фурнітурою Vorne, можуть відкриватися як у вертикальному, так і горизонтальному напрямку, що актуально в приміщеннях з невеликою площею. Механіка системи забезпечує відмінний притиск стулок вікна до рами, що гарантує відсутність протягів і рівномірність розподілу навантаження рухомої частини вікна на фіксуючі елементи рами.

Багато з вікон можна відкрити одночасно в двох положеннях, що загрожує поломкою і заклинюванню. При використанні фурнітури Vorne відкриття металопластикових вікон в двох положеннях виключено — спеціальні блокатори роблять це неможливим.


Звичайно, є й інші виробники, що пропонують якісну фурнітуру, яка краще Vorne — навіщо приховувати очевидне. Чи варто платити більше — це добре питання. Кого-то влаштує якість Мерседеса, а кому-то потрібен тільки Лінкольн. Ціна буде непорівняно різна, чого не скажеш про користувальницьки характеристики.

Меню розділу вікон