Позначення відкривання вікон на кресленнях

Перед покупкою вікон обов'язково виконується розрахунок вартості. Можна пояснювати продавцям на словах, що вам потрібно, а можна швидко накидати креслення та розіслати його магазинам, чекаючи відповіді. Засобів для цього багато — Вайбер, Телеграм, електронна пошта. Погодьтеся, варіант цікавий, але потрібно знати позначення віконних конструкцій на кресленнях.

Як позначаються частини вікон на кресленнях

Металопластикові вікна можуть мати різну конструкцію — частина їх може бути глухою (що не відкривається), є стулки з відкриванням різного виду, є двері, в яких також можливий різний тип відкривання. Здебільшого у віконних стулках та дверях використовується відкидний та поворотний тип відкривання, або поєднані варіанти. Усі вони надані на ескізі.

На кресленнях особливе значення мають кути трикутників — гострими кінцями вони завжди вказують напрямок відкривання стулки і напрямок до ручки.

Конструктивних рішень існує дуже багато, але є стандартні варіанти, які використовуються в житлових приміщеннях. На ескізі наведені креслення цих варіантів.

В вікнах без кватирки одна зі стулок зазвичай робиться поворотно-відкидною, в іншому разі провітрювати приміщення буде вкрай незручно — на підвіконні майже завжди стоять вазони з квітами. По-своєму цікавий нижній правий варіант — це бюджетне рішення активно використовувалося в металопластикових вікнах Одеси в кінці минулого і першому десятилітті нинішнього століття, коли ціна віконних конструкцій була надвисокою. Зовнішня сторона глухої частини миється через стулку, яка відкривається. Це може здатися незручним, але економія виходить значна. Крім цього, в приміщенні буде тепліше — глухий варіант завжди краще в плані теплостійкості, ніж будь-яка стулка.

Меню розділу вікон