Як працює мультифункційне скло
Мультифункційне скло — одне з останніх досягнень в сфері енергозбереження. Його особливістю є цілорічна робота — взимку воно зберігає тепло, а влітку його відбивае, за що скло також називають всесезонним. У цьому матеріалі ми розглянемо, за рахунок яких технологій досягаються такі якості.
Як влаштовано мультифункційне скло
Всесезонні типи скла є подальшим розвитком енергозберігаючих, в основі роботи яких лежить шар спеціального напилення, що відбивае хвилі інфрачервоного діапазону (теплові хвилі) назад в приміщення. Мультифункційне скло має збільшену кількість цих шарів зі зміною їх складу. Напилення проводиться в магнетронних камерах, одним з найвідоміших виробників мультифункційного скла є англійська компанія Pilkington Suncool. Скло саме цього виробника використовує в своїх вікнах завод Steko, продукцію якого ми пропонуємо в Одесі.
Унаслідок вдосконалень скло набуло таких властивостей — взимку воно не випускає тепло з приміщення, працюючи як теплове дзеркало, влітку затримується значна частина ультрафіолету і теплового випромінювання Сонця, що потрапляє в приміщення — інтер'єр не вигоряє, кондиціонери працюють менше.
Завдяки своїм якостям, всесезонні типи скла поступово займають позиції в тих місцях, де їх використання доцільно. Якщо вести мову стосовно нашого міста, то в металопластикових вікнах Одеси використання мультифункційного скла можна назвати доцільним в будь-якому, навіть затіненому місці — всім нам відома літня одеська спека. Але зі зрозумілих причин в притінку ефективність скла буде меншою, ніж з соняшного боку.
З відносних недоліків мультифункційного скла можна відзначити дещо зменшену світлову пропускну здатність, а також більш високу вартість у порівнянні з енергозберігаючим склом.