Що таке низькоемісійне скло і теплова емісія

Відомо, що енергозберігаюче скло характеризується заощадженням тепла. Але як з'ясувати рівень цього заощадження — як зрозуміти, який тип скла холодніше, а який тепліше? Все досить просто — рівень заощадження характеризує величина, звана тепловим емісійним коефіцієнтом.

Емісійні коефіцієнти різних типів скла

Тепловий емісійний коефіцієнт характеризує здатність скла відбивати випромінювання інфрачервоного діапазону. Тобто тепла. Позначається він літерою «E», і чим цей показник вищий, тим краще скло проводить тепло, і тим вікно буде холодніше. Ми вже побіжно зустрічалися з коефіцієнтом в описах типів скла, а зараз познайомимося ближче.

Найхолодніше скло — це звичайне скло та Float-скло з підвищеною гладкістю. Їх емісійний коефіцієнт дорівнює 0,9. Це означає, що скло практично безперешкодно пропускатиме випромінювання теплового діапазону в обидві сторони.

Наступний варіант цікавіший — це енергозберігаюче K-скло, що є одним з перших рішень такого плану. Емісійний коефіцієнт К-скла дорівнює 0,2 — це майже в п'ять разів краще, ніж у звичайного скла. Вельми добре, але не межа — К-скло можна назвати самим «холодним» серед всього славного і теплого сімейства енергозберігаючих типів скла.

Значно нижчою тепловою емісією володіє I-скло — подальший етап розвитку K-скла. Його коефіцієнт дорівнює 0,04, що приблизно в три рази краще показників К-скла, і в 15 разів — звичайного скла. Оскільки коефіцієнт у енергозберігаючого скла нижче звичайного скла, то таке скло називають низькоемісійним — це по суті друга назва енергозберігаючого. У таблиці наведені характеристики всіх розглянутих типів скла.

Вид скла Коефіцієнт емісії E Опір теплопередачі Ro,м2 К/Вт
Звичайне скло 0,85-0,9 0,35
K-скло 0,15-0,2 0,50
I-скло 0,04 0,56

Сухі цифри говорять краще за багатьох слів. Завдяки своїм чудовим якостям, I-скло отримало широке розповсюдження — його використання в металопластикових вікнах Одеси стає чи не стандартом, незважаючи на наші м'які одеські зими.

Знімок тепловізором. Виділяються звичайні скла з червоними тепловтратами, і енергозберігаючі.

Існує новий вид склопакетів, званих мультифункційними. Це подальший розвиток енергозберігаючих варіантів, але на відміну від останніх, вони працюють і взимку, не даючи теплу вийти з приміщення, і влітку, не пропускаючи в житло значну частину ультрафіолетового випромінювання Сонця. Їх емісійний коефіцієнт порівняний з I-склом.

Меню розділу вікон