Способи обробки вхідних дверей
Вхідні двері без жодного сумніву впливають на вигляд будинку — на фасаді майже завжди вирізняються саме вони. Тому крім функціональних якостей, важливо приділяти увагу і зовнішньому вигляду.
Здебільшого в Одесі купуються сталеві двері. Проте існують і дерев'яні варіанти (з хорошою запірною системою вони можуть мати непогану зламостійкість, наскільки вона може бути застосовна до дерев'яних дверей), або двері з обшивкою з дерева. Останній варіант дуже поширений, але дерево під впливом навколишнього середовища має властивість втрачати свої якості, насамперед зовнішній вигляд.
В плані відновлення важливий матеріал покриття — за допомогою його відновлення двері знову можуть набути втраченої краси, стати зносостійкішими, витримуючи капризи погоди менш руйнівно. Поза всякими сумнівами, дерев'яне покриття не зрівняється з вологостійким ламінованим покриттям, але якщо у вас обшивка з дерева, то відновити її можна декількома способами.
Лакування
Якщо матеріал двері — цільне дерево або шпонована фанера, то ії можна покрити лаком — процедура ця нескладна і не вимагає особливих навичок. Захист деревини буде досить непоганий, лак підкреслить її текстуру та зробить більш привабливою. Лаки зазвичай прозорі, вони надають деревній структурі певну герметичність і водонепроникність. Не можна не зазначити, що більшість лаків мають стійкість до ультрафіолету — двері вицвітати не будуть дуже довго. Лак також перешкоджає і утворенню всіляких плям. Але багато що залежить від конкретного лаку, тому потрібно підбирати найбільш стійкі з усіх боків варіанти.
Лак буває глянсовим, матовим або напівглянсовим. Можна надати дверям як легкого блиску, так і сяйва — деревна структура в цьому разі підкреслюється особливо вигідно.
Одним із способів оновити вхідні двері є лакування з попереднім морінням дерева.
Морилка буває різних кольорів, нанесення в кілька шарів додасть дверям темнішого і насиченого кольору. Але головне не це. Деякі морилки містять різні домішки, що запобігають розкладанню дерева. Це важливий момент, який має безпосереднє ставлення саме до вхідних дверей. Що ж стосується кольору, то різновиди морилки між собою можна змішати, а інші їх види з'єднуються навіть з лаками — двері одночасно стануть красивими і захищеними від негоди.
Фарбування
Багато хто вважає, що цей спосіб найбільш простий, і наносити фарбу менш складно, ніж лак. На жаль, це не так — прозорий матовий лак ніколи не буде підкреслювати всі нерівності дерева. Навіть якщо вони і є, то виглядати будуть природно. А ось з фарбою усе не так — найменшу нерівність буде видно. В цьому разі, втім, як і з лаком, дуже важливо підготувати поверхню — зняти старе покриття, зачистити поверхню полотна наждачкою і т. ін.
Кольори фарби існують найрізноманітніші, тому в цьому плані декорувати двері відповідно дизайну вашого будинку буде неважко.
Для обробки дверей зовні рекомендується атмосферостійка глянсова фарба. Таку поверхню легше очищати, а глянсова поверхня не дасть волозі проникнути до матеріалу дверей. Як і лаки, сучасні фарби протистоять ультрафіолету дуже добре. Крім цього, вони надійно захистять дерев'яні двері від гниття і грибків, а металеві — від корозії.
З дерев'яним облицюванням дверей можна створити якщо не шедевр мистецтва, то прекрасний компонент інтер'єру будинку — це вже точно. А декоруючі склади одночасно є і захисними — вибір різних хімічних матеріалів для обробки дерева дійсно великий. Проте важливо пам'ятати — глянсове покриття більшою мірою надає захисних властивостей, але також підкреслює нерівності поверхні. І якщо ви вирішили використовувати глянсовий лак або фарбу, то обов'язково потрібно приділити увагу підготовчим роботам.