Майже у всіх металевих дверях встановлюють замки різних систем — один сувальдний, інший циліндровий. Такий підхід практикується неспроста — від нього залежить зламостійкість дверей та збереження вашого майна.


Чому в дверях ставлять замки різних типів

В металевих вхідних дверях в більшості випадків ставлять два замки — виняток становлять хіба що відверто бюджетні двері, та китайський ширвжиток. Такий стан речей стал звичним, і мало хто замислюється, чому ставляться саме два замки. Перша думка, яка приходить в голову — щоб важче було зламати двері. Це очевидна і правильна відповідь, але стан речей в повній мірі вона не розкриває.

Справа в тому, що крім кількості замків, важливі їх системи — існують замки сувальдного і циліндрового типу. Назви можуть нічого не казати, але замки ці вам знайомі, і бачили ви їх не раз. Так ось, у вхідних дверях обов'язково ставляться замки різного типу, кожен з яких виконує свою роль у загальній схемі зламостійкості дверей. Виняток становлять комбіновані замки з двома циліндрами, в яких механіка одного циліндра блокує механіку іншого.

Сувальдні замки

Замки сувальдного типу відмінно протистоять вандальним методикам зламу. Їх слабким місцем є відносна нестійкість до інтелектуальних методик відкриття замків, при яких не проводиться руйнація дверної конструкції. Ми не будемо розглядати будову сувальдних замків, відзначимо лише, що їх секретна і механічна частина захищені як мінімум корпусом замка і сталевим листом обшивки. Відповідно, підступитися до механіки досить непросто, хоча і можливо. Для ускладнення доступу в якісних вхідних дверях між замком і листом обшивки ставиться загартована пластина, яка практично виключає вірогідність зламу замка вандальним способом.

Циліндрові замки

У циліндрів справи йдуть з точністю до навпаки — вони чудово протистоять маніпулятивним методикам, але схильні до силового впливу — циліндр завжди на виду і його простіше вибити важким молотком, ніж возитися з відмичками. Але такі дії, зрозуміло, викликають шум, що привертає сусідів, наприклад, і в цих випадках небезпекою вибивання можна знехтувати. А взагалі, для захисту циліндрових механізмів від силових дій служить захисна фурнітура, звана броньованою.


Установка замків двох систем ускладнює злам дверей — злочинцеві для його проведення потрібно володіти навичками як вандальних, так і інтелектуальних методик. І стає зрозуміло, чому справа не тільки в кількості замків. Існують, до речі, комбіновані моделі, що поєднують в собі два замки в одному корпусі. Їх використання має ряд переваг і недоліків, для компенсації яких існують різні рішення. Схема з одним комбінованим замком дуже популярна і її використовують багато виробників якісних вхідних дверей.

Не варто забувати, що завжди є винятки з правил — існують сувальдні замки, які відмінно протистоять інтелектуальному зламу, існують циліндри, які непогано протистоять вандалізму (Abloy Protec 2 Hard, наприклад), але при цьому все ж вимагають захисної фурнітури. Коштують такі пристрої дорого і власне вони в переважній мірі визначають різницю між дорогими і дешевими вхідними дверима. Чи потрібен такий рівень зламостійкості, кожен вирішує по-своєму.

Меню розділу дверей