Як доглядати за вікнами з пластика

Як і будь-який механізм, пластикові вікна потребують періодичного обслуговування та чищення. Одні частини конструкції чистяться швидко, з іншими доведеться повозитися. Але в глобальному масштабі обсяг робіт не зрівняється з обсягом, необхідним для догляду за дерев'яними вікнами — досить згадати щорічні розтріскування. Але залишимо дерево в минулому, повернемося до металопластика — приділивши 30-40 хвилин на місяць, ви зможете значно збільшити час життя ваших вікон. Почнемо з профілю.

Чистка профілю

Чистку профілю можна назвати найлегшою роботою — ганчірочка, миючий засіб — і профіль сяє як новий. Профіль можна мити всіма миючими засобами, він не боїться кислот, більшості розчинників, тому змити з нього плями від фарби, наприклад, досить нескладно. Беремо розчинник, в непомітному місці перевіряємо профіль на стійкість до нього, змиваємо плями.

Змити з профілю можна майже усе. Якось довелося мити балконний блок після серйозного ремонту. Чим він тільки не був заляпаний! Відмилося все — шпаклівка, просочена ґрунтовкою, бризки фарби масляної і водоемульсійної, відмилася штукатурка і товстий спресований шар пилу. Відняло це щонайменше півгодини, але після миття вікно виглядало як нове.

Чистка скла

Очищення скла також не викликає складнощів. Існує безліч не залишаючих слідів спеціальних рідин, та різних губок, що знімають ці рідини. Загалом, процес нескладний і відомий всім господаркам.

Ущільнювачі

Гумові контури та ущільнювачі з часом починають втрачати свою еластичність, а потім розтріскуються. Щоб максимально віддалити ці процеси, необхідно періодично, кілька разів на рік, промивати ущільнювачі мильною водою. Після просушування потрібно пройтися по гумі силіконовим автомастилом або гліцерином, а через деякий час видалити їх сухою ганчіркою. Дії нехитрі, але завдяки їм ущільнювачі прослужать не менше п'яти років.

Фурнітура

Найбільше страждає фурнітура, клопіту з нею дуже багато. Наше місто дуже запорошене, тому фурнітура металопластикових вікон Одеси посилено забивається пилом. Завдання — позбутися нього по можливості, а потім нанести мастило.

Перш за все потрібно пройтися по периметру стулок пилососом, прибравши пил, звідки можна прибрати. Потім слід прибрати пил, який міцно прилип до попередього мастила. Зрозуміло, що повністю без розбирання фурнітури ви його не приберете, але в деяких місцях зробити це можна. Для цього потрібно змочити губку в калош-бензині та пройтися по всіх місцях, де видно бруд, пил і старе змащення. Губку при цьому слід частіше мити, а чистку проводити в різних положеннях ручки. Очистивши все, що можна по периметру стулки, потрібно залити або нанести нове мастило.

Не варто використовувати для змащення машинне масло — є спеціалізовані мастила з різною основою (тефлонові, наприклад), головною властивістю яких є швидке випаровування сполучного матеріалу і низька в'язкість. Зазвичай такі мастила продаються в балончиках, коштують недешево, але одного балончика вистачить на багато років. Після розпилення мастила його надлишки забираються ганчіркою, сполучний компонент випаровується і фурнітура стає змащеною, але сухою.

Подібні дії необхідно провести з замком стулки. Після зняття ручки, слід будь-яким способом донести мастило до замка — в спеціалізованих балончиках для цієї мети є довга насадка. Змастивши замок і фурнітуру по периметру, потрібно хвилину попрацювати ручкою, давши мастилу розійтися по поверхнях, які труться між собою.

Дренажні отвори

Дренажні отвори в профілі служать для відведення конденсату з порожнин профілю. Догляд за ними зводиться до контролю за прохідністю цих отворів — вони не повинні бути забитими брудом або пилом (а забиті вони майже завжди).


Миття профілю та склопакету швидше можна віднести до естетичної та гігієнічної складовим — на функціональність і довговічність роботи вікна вони не впливають. А ось чистка фурнітури потрібна, і робити її слід регулярно раз на рік. Унаслідок витраченого часу, ви отримаєте чітку і довговічну роботу фурнітури — одного з найдорожчих компонентів віконної конструкції.

Меню розділу вікон