Що краще — склопакет з двома камерами
чи енергозберігаюче скло?

Вибір металопластикових вікон — майже завжди певний компроміс між вартістю та експлуатаційними характеристиками, в першу чергу теплозбереженням: кому потрібно «холодне» вікно. У цьому матеріалі порівнюються два варіанти віконної конструкції, найчастіше розглядаємої покупцями — двокамерний склопакет зі звичайним склом, та однокамерний з енергозберігаючим (низькоемісійним склом).

Склопакет з двома камерами і звичайним склом

Склопакет з двома камерами складається з трьох шарів скла. До появи енергозберігаючих технологій цей варіант вважався найтеплішим, і це правда. При доброму рівні теплозбереження, двокамерним склопакетам притаманні деякі особливості. Не будемо називати їх недоліками, це саме особливості, але вони значно впливають на вартість всієї конструкції.

Перше. Товщина двокамерного склопакету вище однокамерного. З цього випливає наступне — склопакети з двома камерами вимагають профілю, в який їх можна встановити. Простіше кажучи, потрібен товстий профіль. Зайве говорити, що такі профілі найдорожчі — зазвичай це топові моделі.

Другий момент не настільки очевидний — мова йде про підвищений знос фурнітури. Товстий профіль в сукупності з третім склом значно збільшує вагу стулок і балконних дверей, що неминуче підвищує знос фурнітури. Якісна фурнітура працює дуже надійно, але в зв'язку зі збільшеною вагою вона відмовить раніше. А вартість доброї брендової фурнітури (Maco, Roto) може становити значну частину вартості вікна. Додайте до неї вартість виклику майстра і робіт по заміні — сума вийде чимала.

Однокамерний склопакет з енергозберігаючим склом

Однокамерний склопакет складається з двох шарів скла. Зрозуміло, що зі звичайним склом він програє двокамерному. Але якщо використовувати сучасне низькоемісійне скло, то ситуація змінюється — всі виробники вважають, що такі склопакети володіють більшим рівнем теплозбереження.

Енергозберігаюче скло містить спеціальне напилення, що відбиває тепло всередину приміщення. Світлопроникність у цих типів скла висока — відрізнити звичайне скло від енергозберігаючого досить складно.

Тепер підрахуємо. Для однокамерного склопакету можна використовувати не самий товстий профіль. У всіх виробників є профілі з товщиною від 80 міліметрів, але в одеських пластикових вікнах вони використовуються вкрай рідко. Призначення цих моделей — північні країни планети, в Одесі можна спокійно обмежитися профілем 65-70 мм, який коштує дешевше.

Йдемо далі. Відпадає вартість третього скла, замість нього додається вартість енергозберігаючого (або навіть мультифункційного). Не забуваємо про зменшений знос фурнітури — її відмова віддалиться щонайменше років на п'ять. Начебто далеке майбутнє, але ціни з часом мають тенденцію підвищуватися, а не навпаки.


Ми розклали все по поличках, вам залишилося лише проаналізувати інформацію. Зрозуміло, що найкращим варіантом буде двокамерний склопакет з енергозберігаючим склом і закачуванням аргону — цей варіант ми не розглядали. Не розглядали з простої причини — його вартість велика, а в Одесі через теплі зими немає потреби використовувати такі рішення.

Меню розділу вікон