Установка металевих дверей. Фотозвіт

Можна довго описувати процес установки дверей, маніпулюючи різними термінами, які пересічному користувачеві нічого не скажуть. Таких описів в мережі інтернет багато і немає сенсу сперечатися про їх інформативність — кожен вважає свій опис найправильнішим. Але, як відомо, краще один раз побачити, ніж сто разів почути або прочитати. Саме через це ми пропонуємо вам матеріал про встановлення дверей у вигляді фотозвіту з докладним описом важливих моментів установки. Сподіваємося, такий виклад дасть вам ясну картину про наше ставлення до роботи, методах роботи, використовуваних матеріалах, можливостях і нарешті про наші вхідні двері. Установка здійснювалася у приватному будинку на стадії будівництва недалеко від Одеси. Всі фотографії можна збільшити, клацнувши на них мишкою.

Дверна коробка і двері

Отже, двері виготовлені та доставлені — гарна котеджна модель Clavis білого кольору з двома склопакетами в бічних фрамугах, італійським здвоєним замком Mottura і крабовою системою. Двері виготовлені з трьохміліметрового металу з утепленою коробкою, всередину якої закачана теплозберігаюча речовина. Саме дверне полотно стоїть осторонь — його час настане пізніше, спершу потрібно встановити дверну коробку.

Як не стараються будівельники, але стіни часом виходять неідеальними, і через це монтаж дверей на стадії будівництва дає переваги — все щілини і нерівності будуть приховані в ході облицювальних робіт.

Так вийшло і в цьому разі — після примірки та тимчасової фіксації дверної коробки виявилося, що стіна має невеликий нахил, незважаючи на те, що візуально все добре і ніяких щілин немає.

Але нахил присутній і якщо залишити все як є, закріпивши коробку в такому, начебто рівному положенні, то двері будуть мимовільно відкриватися або закриватися, чого у правильно встановлених дверей бути не повинно. Тому потрібно вирівняти коробку у всіх напрямках по рівню, і підкладаючи в потрібні місця дерев'яні брусочки, знову тимчасово зафіксувати її. Після надання правильного положення між стіною і коробкою можуть з'явитися невеликі зазори, які, як уже говорилося, будуть усунені в ході штукатурно-облицювальних робіт.

Настав час полотна. Перед остаточним закріпленням коробки необхідно навісити його та перевірити роботу замків і засувок.

Для закріплення коробки ми використовуємо кілька способів. Оскільки двері масивні і розташовані в заміському будинку, то був обраний самий зламостійкий варіант — кріплення за допомогою товстих металевих штирів, а не анкерів. Така конструкція має жорсткість і неймовірну міцність — вирвати коробку дуже непросто.

У кожній бічній стороні коробки висвердлюються 5-6 отворів, крізь які в стіну забиваються штирі з арматури діаметром 25 мм. Штирі виступають над коробкою на 10-15 міліметрів, що дозволяє в процесі облицювальних робіт повністю приховати їх під шаром штукатурки.
Роботи з монтажу коробки завершені, залишилося заповнити порожнини монтажною піною, що буде зроблено в самому кінці. Переходимо до замків.

Замки

В дверях встановлений італійський здвоєний замок Mottura 54797. Відволікаючись від теми, відзначимо, що в Одесі Mottura має особливу популярність і замки саме цієї фірми одесити вибирають найчастіше. Як вже говорилося, до замку приєднана крабова система, що замикає двері в декількох напрямках.

Mottura 54797 складається з двох замків — сувальдного з сейфовим ключем і циліндрового, в якому за бажанням клієнта був встановлений патентований циліндр Mottura Champions, захищений від висвердлювання та інших силових впливів захисною фурнітурою — броненакладкою Mottura Defender. Сувальдна частина замку захищена внутрішньою загартованою пластиною.

Замок оснащений вертушкою, що управляє циліндровою частиною замка (з блокуванням сувальдної частини) і засувкою, яка ковзає не по фарбі дверної коробки, а по спеціальній пластині-відбійнику з нержавіючої сталі.

Замок і захисна фурнітура встановлюються на стадії виготовлення дверей, нам залишилося встановити обрану клієнтом італійську ручку Colombo Milla і декоративну фурнітуру.

Ведучи мову про захисну фурнітуру циліндрових замків, не можна обійти увагою правильність її монтажу. Невірно встановлена броненакладка не дасть захисного ефекту — її просто зіб'ють. Накладка повинна притягатися безпосередньо до корпуса замка, а не до обшивки металевих дверей. В цьому разі конструкція перетворюється в моноліт, зламати який неймовірно складно.
Як уже згадувалося, броненакладка встановлюється на стадії збірки дверей, але ми спеціально зняли її, щоб ви змогли побачити, як правильно встановлюється захисна фурнітура.

Кілька слів про використаний циліндр. Champions — чудовий і надійний механізм, але у виконанні «циліндр-вертушка» є один нюанс. Справа в тому, що циліндри Champions мають свої стандарти по довжині, які не завжди збігаються з потрібною товщиною двері. Можна замовити з Італії циліндр з потрібною довжиною, але, зрозуміло, терміни виготовлення дверей стають непередбачуваними. Тому береться стандартний циліндр з великою довжиною штока для вертушки, який потім відрізається по товщині двері. Недоліком такого рішення є зайва видима частина отвору, що знаходиться під вертушкою (див. фото нижче), якої в теорії бути не повинно.

Отвір непомітний — щоб його побачити, потрібно нагнутися. Але він є, і людям, що цінують досконалість у всьому, такий варіант може не сподобатися. В такому разі рішенням проблеми є використання циліндрів інших виробників — здебільшого це фінські Abloy Protec або австрійські EVVA-3KS. При замові цих дверей клієнт захотів, щоб всі комплектуючі були італійськими.

Завершення установки

Двері встановлені, залишилося заповнити монтажною піною порожнини та щілини. Здавалося б, звичайна робота. Так, не будемо сперечатися, робота нескладна, але справа не в ній, а в використаній піні. Не секрет, що при установці дверей (або вікон) багато фірм Одеси економлять на всьому. І заливають щілини найдешевшою піною, яку тільки можна знайти. Також не є секретом, що така піна через деякий час починає обсипатися, перетворюючись на пил. Але вам це не загрожує — в своїй роботі ми використовуємо тільки якісні матеріали, чи то піна, метал або інші речі. Звичайно, економія може бути присутньою, але вона ніколи не буде попереду здорового глузду, надійності та якості.

Отже, заповняємо щілини якісною піною, прибираємо за собою і замітаємо.

Ось і все! Двері встановлені, роботи завершені. Залишається лише додати, що різницю кольорів дверного покриття на фотографіях слід відносити на рахунок нашої недосконалої фотокамери і різних кутах падіння світла, а не дефектів або нерівномірності покриття.

Меню розділу дверей